Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žemė - mūsų namai
 
 

Žemė - mūsų namai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2010-07-23 0
Pastebima, kad švilpikų jaunikliai sparčiai storėja, o šių gyvūnų populiacija gausėja. Mokslininkai įsitikinę, kad šiuos pokyčius lemia šiltėjantis klimatas.
(15) 2010-07-20 0
Šių metų birželis visoje planetoje buvo pats šilčiausias nuo pat 1880 metų. Vidutinė temperatūra nuo 2010-ųjų sausio iki birželio taip pat buvo didžiausia nuo pat meteorologinių stebėjimų pradžios, pranešė JAV mokslininkai.
(59) 2010-07-16 0
Dinozaurai išnyko prieš keletą tūkstančių metų. Niekas nežino kodėl. Visos teorijos, kurios iki šiol buvo paskelbtos, yra tik teorijos ir artimiausiu laiku, turbūt, jokios konkretesnės tiesos neišgirsime. Ir toks nežinomas likimas gaubia ne tik dinozaurus. Lygiai taip pat nesuvokiamos yra Visatos, Žemės, žmogaus kilmės ir klimato kaitos hipotezės.
(9) 2010-07-15 0
Pastaraisiais mėnesiais klimato tyrėjams britams buvo itin „karšta“. Vadinamieji „klimato kaitos skeptikai“ jiems prikišo duomenų klastojimą ir klaidinantį globalinio šilimo pasekmių vaizdavimą. Tačiau net trys instancijos klimato tyrėjus išteisino, – pranešė Šveicarijos žinių agentūra „swissinfo“.
(18) 2010-07-13 0
Mokslininkai prognozuoja, kad Europą siaubiančios karščio bangos ateityje bus dar dažnesnės ir nuožmesnės. Neįprasti karščiai, pastarosiomis dienomis tvyrantys Europoje, jau primena 2003-aisiais čia kilusią karščio bangą, nusinešusią tūkstančius žmonių gyvybių. Tačiau Šveicarijos mokslininkai prognozuoja, jog, šylant klimatui, tokie reiškiniai dažnės.
(20) 2010-07-12 2
Kiek vaikų šiandien užauga miestuose, nežinodami, kaip atrodo žvaigždėmis nusėtas dangus? Kiek miestų ir priemiesčių gyventojų vakarais gali išvysti daugiau nei saujelę blankiai šviečiančių žvaigždžių ir taip suvokti tikrąjį nakties dangaus grožį? Kai kurių mokslininkų nuomone, tamsa žmogui yra lygiai taip pat svarbi, kaip ir šviesa. Nenuostabu, kad pasaulyje vienas po kito atsiranda vadinamieji nakties dangaus draustiniai.
(9) 2010-07-09 0
Septynis mėnesius trukęs nepriklausomų ekspertų tyrimas, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti, ar britų mokslininkai nemanipuliavo tyrimų duomenimis, siekdami išpūsti galimas klimato šiltėjimo pasekmes, atskleidė, kad nėra jokių įrodymų, verčiančių abejoti į „klimatogeito“ skandalą įtrauktų mokslininkų „sąžiningumu ir kruopštumu“, pranešė CNN.
(7) 2010-07-08 0
Kompanijai BP priklausiusioje jūrinėje naftos gavybos platformoje įvykusi avarija ir naftos išsiliejimas - smūgis globaliai ekologijai. Tačiau mokslininkai šią "progą" bando išnaudoti gilioje senovėje įvykusiai klimato katastrofai paaiškinti.
(20) 2010-07-08 0
Kas kaltas dėl klimato kaitos - technologinė pažanga, ar žmogaus besaikis vartojimas? Ką galime padaryti - keisti technologijas, rinkti politikus, kuriems labiau rūpėtų aplinka ar tiesiog - keistis patys? Galiausiai - ar nedramatizuojame dabartinės situacijos ir iš tiesų turime kažką keisti jau dabar? Į šiuos ir kitus klausimus ekspertai ieškojo atsakymų diskusijoje „Ekologiška gyvensena: kvailumo amžiaus pareiga?"
(36) 2010-07-01 4
Šiandien, kai elektros energija tampa vis paklausesne preke, netyla diskusijos apie alternatyvius elektros energijos gavybos būdus. Pasigirsta net ir visai egzotinių pasiūlymų – vietoj įprastinių elektrinių „įdarbinti“ natūralią gamtos stichiją – žaibus. Juk iš pirmo žvilgsnio žaibai yra milžiniškos galios stichija, kurią suvaldžius gautume didžiulius elektros kiekius. Bet ar tikrai taip? Kiek gi dabartinėmis kainomis kainuotų žaibų sukuriama elektra, jeigu j...
(19) 2010-06-27 0
Tuo metu, kai Lietuvoje ir didelėje Europos dalyje jau savaitę nesiliauja lyti, maskviečiai kenčia nuo rekordinės kaitros. Artimiausiomis dienomis oro temperatūra Rusijos sostinėje ir aplinkinėse srityse pakils iki 30–39 laipsnių. Vietomis besilydantis asfaltas jau dabar laistomas vandeniu.
(1) 2010-06-23 0
Kažkada dar visai jauna Saulė švietė beveik trečdaliu silpniau nei dabar. Vanduo visoje Žemėje turėjo užšalti, tačiau tai neįvyko. Mokslininkai iškėlė hipotezę, jog planetą saugojo papildomas apsauginis atmosferos sluoksnis, panašus į tą, kurį astronomams pavyko aptikti Saturno palydove Titane.
(57) 2010-06-22 4
Homo sapiens kartu su daugybe kitų Žemėje gyvenančių rūšių išnyks per artimiausią šimtmetį, pareiškė pasaulį nuo raupų išvaduoti padėjęs mokslininkas.
(15) 2010-06-18 -1
Vidutinė pasaulinė Žemės paviršiaus temperatūra gegužę buvo aukščiausia nuo 1880 metų, taip pat atnaujinti kalendorinio pavasario ir sausio-gegužės laikotarpio temperatūros rekordai. JAV nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų valdybos (NOAA) paskelbtais duomenimis, gegužės mėnuo tęsia klimato rekordų "ruožą": šilčiausias stebėjimų istorijoje buvo ir 2010 metų kovas bei balandis.
(15) 2010-06-16 0
Kašalotai – sąjungininkai kovoje su šylančiu klimatu. Jų išmatos pašalina tiek anglies dvideginio, kiek kasmet išmeta 40 tūkst. automobilių.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos