Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žemė - mūsų namai
 
 

Žemė - mūsų namai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2010-04-21 0
Dėl Islandijoje esančio ugnikalnio išsiveržimo susiformavo pelenų debesis, kuris suparalyžiavo oro eismą ne tik Lietuvoje ir Europoje, bet ir daugelyje kitų pasaulio šalių. Kadangi sunku numatyti, kiek dar laiko debesis išsilaikys ir į kurią pusę judės, daliai Lietuvos turistų teko atsisakyti suplanuotų kelionių, o jau išvykusieji laukia, kada galės grįžti į Lietuvą.
(12) 2010-04-20 3
Balandžio 15 dieną išsiveržęs Islandijos ugnikalnis Ejafjadlojokudlis (Eyjafjallajökull) sutrikdė Europos lėktuvų skrydžių grafiką. Paralyžiuotas oro eismas pasmerkė keliautojus iš viso pasaulio kelias dienas budėti oro uostuose, o mokslininkus ir medikus diskutuoti apie ugnikalnio pelenų poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai.
(3) 2010-04-16 0
Dėl žemo Saulės aktyvumo žiemos Britų salose ir kontinentinėje Europoje turėtų būti gerokai šaltesnės – tokios, kaip praėjusioji, prognozuoja D. Britanijos ir Vokietijos mokslininkai.
(3) 2010-04-16 0
Neseniai Kiniją, Čilę ir Haitį sukrėtę stiprūs žemės drebėjimai verčia klausti, ar dabar Žemė dreba dažniau. Galbūt, teigia mokslininkai, tačiau tai nėra neįprasta. Pastaraisiais metais, lyginant su ilgalaikiu vidurkiu, seisminis aktyvumas gal ir padidėjęs, tačiau įprastų ribų neperžengia, rašo interneto portalas LiveScience.com.
(2) 2010-04-15 0
Islandijoje antradienį vakare, dar prieš ugnikalnio išsiveržimą prie Ejafjadlajokudlio ledyno salos pietuose, ir trečiadienį buvo evakuota iki 800 žmonių – tai jau antras išsiveržimas per mažiau kaip mėnesio laikotarpį.
(7) 2010-04-08 0
JAV geologai nustatė, kad reguliarūs Žemės orbitos pokyčiai yra susiję su jos klimato kaita.
(3) 2010-04-05 0
Prieš 13 tūkst. metų Žemėje prasidėjo nedidelis ledynmetis, kurį galėjo sukelti pakankamai stambus kosminis kūnas – tai bene populiariausia teorija, aiškinanti tuometinį gyvūnų nykimą, kurio metu išnyko ir vieni garsiausių tuometinių faunos atstovų – mamutai.
(12) 2010-04-01 0
Didžiausias Europoje povandeninis ugnikalnis gali sprogti „bet kurią minutę“, o jo sukelta cunamio banga nuniokotų visą Pietų Italiją, perspėja vulkanologai.
(5) 2010-03-31 0
Mokslininkai nustatė, kad rupūžės sugeba pajusti artėjantį žemės drebėjimą dar prieš 5 dienas iki jo pradžios, skelbia „Telegraph.co.uk“.
(1) 2010-03-31 2
Masinius gyvūnų išmirimus, tame tarpe ir dinozaurų išnykimą nulėmė Žemės magnetinio lauko pokyčiai. Bent tokias išvadas pateikė Rusijos mokslų akademijos Žemės fizikos instituto darbuotojo Vladimiro Pavlovo vadovaujama mokslininkų grupė - apie jos darbo rezultatus grupės vadovas pranešė Rusijos mokslų akademijos prezidiumui pateiktoje ataskaitoje.
(10) 2010-03-31 0
Bandydama pagelbėti stipriausios per 100 metų sausros Pietų Kinijoje ištiktiems regionams, Kinijos vyriausybė siekia dirbtinai sukelti lietų, pranešė naujienų agentūra „Xinxua“. Specialūs debesis susidaryti skatinantis chemikalai sausros kamuojamose provincijose šaudomi iš artilerijos pabūklų ir skleidžiami iš raketų.
(4) 2010-03-24 0
Viena svarbiausių rekordinio jūros ledo ploto Arktyje mažėjimo priežasčių – stiprėjantys vėjai, o ne pasaulinis atšilimas, teigia Japonijos mokslininkai.
(14) 2010-03-24 0
Tarptautinės inžinerinių sprendimų kompanijos „SWECO“ energetikos ir klimato ekspertai iš Švedijos Andreaso Gyllenhammaro ir Andreaso Skalegardo teigimu, jei „gamtai draugiški“ inžinerijos sprendimai jau dabar netaps mūsų kasdienybe – Lietuva dėl klimato pokyčių gali tapti atogrąžų kurortu.
(5) 2010-03-21 0
Kanados aplinkosaugos agentūra pranešė, kad ši žiema buvo pati šilčiausia ir sausiausia per 60 metų meteorologinių stebėjimų istoriją, skelbia „Physorg.com“.
(7) 2010-03-13 0
Programos "Quake Catchers" kūrėjai tikisi smarkiai supaprastinti Žemės drebėjimų detektavimo ir numatymo procesą. Šiuo tikslu jie planuoja panaudoti daugelyje naujų nešiojamųjų kompiuterių integruojamus pagreičio jutiklius - akselerometrus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos