Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žemė - mūsų namai
 
 

Žemė - mūsų namai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2011-12-29 0
Gruodžio 19 d. Raudonojoje jūroje įvyko žemės drebėjimas ir iš jūros pradėjo veržtis lavos fontanai. Kol kas dar neaišku, ar besiveržiančios uolienos suformuos salą ilgam, rašo planetsave.com. Vulkaninė sala iškilo į vakarus nuo Jemeno, Zubairo salų grupėje.
(6) 2011-12-28 0
Paskutiniesiems klimato derybų Durbane, PAR, raundams stringant, įvyko dramatiškas emisijų paveikslo poslinkis: pirmą kartą besivystančių šalių vartotojai tapo atsakingi už didesnę anglies dioksido emisijos dalį, nei išsivysčiusios šalys.
(2) 2011-12-28 0
Gruodžio 27 dienos vakare netoli Mongolijos esančią Tuvos respubliką (Rusija) supurtęs žemės drebėjimas siekė 9,5 balo. Apie tai pranešė Rusijos Nepaprastųjų situacijų ministerijos vadovas Sergejus Šoigu, skelbia agentūra ITAR-TASS. Kaip tvirtina S. Šoigu, tokio žemės drebėjimo šioje respublikoje nėra buvę per visą seismologinio stebėjimo laikotarpį.
(0) 2011-12-27 0
Antroji šv. Kalėdų naktis – tai pasaka, baltas sniegas, laužiantis medžių šakas ir ramybė? Toli gražu ne tokia naktis buvo Estijoje, naktį iš gruodžio 25 į 26 dieną.
(5) 2011-12-16 1
Penktadienį ryte į Vokietiją iš vakarinės pusės atūžė galingas žiemos uraganas Joachimas, kuris siautėjo Prancūzijoje ir daug kur nutraukė elektros energijos tiekimą, praneša DPA (Deutsche Presse-Agentur).
(23) 2011-12-14 0
Arkties ledynus tiriantys rusų mokslininkai paskelbė, kad besitraukiantis ledas „išlaisvina“ beprecedentį kiekį metano dujų. Metanas apie 20 kartų labiau stiprina „šiltnamio“ efektą, nei anglies dvideginis. Mokslininkų teigimu, tokio didžiulio metano kiekio išskyrimas nebuvo užfiksuotas per 20 metų nuo tyrimų pradžios.
(0) 2011-12-07 0
Manoma, jog kai kurios mūsų galaktikos žvaigždės šildo planetas, kurių mantijose glūdi stori deimantiniai sluoksniai. Kad ir kokia išteklių gausa viliotų deimantinės planetos, naujausi eksperimentai byloja, jog tokie pasauliai, nors ir nestokojantys anglies, turėtų būti juodi, šalti ir negyvi – juose gyvybę Žemėje lemiančių mechanizmų tiesiog nėra.
(0) 2011-12-02 2
Šimtų metrų gylyje po vienu iš didžiausių Islandijos ledynų pastebėta gresiančio galingo ugnikalnio išsiveržimo požymių. Manoma, kad tai galėtų būti vienas galingiausių išsiveržimų šalies istorijoje per pastarąjį šimtmetį, skelbia BBC. O nerimsta šįkart vienas didžiausių ir pragaištingiausių Islandijos ugnikalnių – 10 km skersmens kraterį turinti ir visai greta neseniai siautėjusio Ejafjadlojokudlio (Eyjafjallajökull) stūksanti Katla.
(0) 2011-11-30 0
Perkūnijos ir žaibai nepaliauja stebinę mokslininkų. Naujausio tyrimo rezultatai liudija, jog audrų ir perkūnijų generuojamos itin žemo dažnio bangos, kurias įprastai patenka į savotiškus spąstus tarp planetos paviršiaus ir jonosferos, sugeba ištrūkti į atvirą kosmosą. Šis mokslininkų atradimas gali pasitarnauti kuriant naujus atmosferos tyrinėjimų instrumentus ir pakoreguoti žinias apie jonosferą.
(0) 2011-11-30 0
2011-ieji yra vieni karščiausių metų per laikotarpį nuo 1850 m., kai pradėta fiksuoti temperatūra, remdamasis kasmetine biuro ataskaita apie pasaulio temperatūrą pranešė huffingtonpost.com. Statistika rodo, kad 13 karščiausių metų buvo per pastaruosius 15 metų.
(1) 2011-11-23 0
10 nuostabiausių pasaulyje parkų ir rezervatų. Jei žavi jų nuotraukos, galima tik įsivaizduoti, kokį įspūdį jie palieka aplankius. Deja, visi jie nuo Lietuvos – labai toli. Nors gražių vietų netrūksta ir gimtinėje, vargu ar šioje planetoje atsirastų daug žmonių, kurių širdys būtų abejingos tokiems gamtos kampeliams.
(11) 2011-11-23 0
Pastarųjų metų ekstremalios orų sąlygos siejamos su klimato kaita, kurią bent jau iš dalies skatina didžiulis iškastinio kuro naudojimas. Ekstremalus oras ne tik vargina, bet ir sukelia nelaimes – pavyzdžiui 2010-ųjų karščio banga Rusijoje sukėlė gaisrus Maskvos apylinkėse, o JK kamavo didžiausi nuo 1970-ųjų potvyniai. Ar tai atsitiktinės gamtos išdaigos ar klimato kaitos pasekmė? Jei teisingas paskutinis teiginys, ar už šias nelaimes turi atsakyti aplinkos teršėj...
(3) 2011-11-22 1
Ar gali vanduo būti aukštesnės nei +100ºC temperatūros ir išlikti skysto būvio? Dar prieš keletą metų Džeikobso universiteto (Jacobs University) Bremene (Vokietija) geochemikė Andrea Košinsky (Andrea Koschinsky) Atlanto vandenyno dugne aptiko šį tą išties neįtikėtino. „Tai yra vanduo, – teigė ji. – Tačiau visai ne toks, kokį mes jį pažįstame.“ Trijų kilometrų gylyje A. Košinsky tyrinėtojų grupė tuomet aptiko karščiausią Žemėje vandens telkinį....
(6) 2011-11-18 1
Plačiai paplitusi nuomonė, jog Žemėje karaliavusius dinozaurus prieš maždaug 60 mln. metų nuo planetos paviršiaus nušlavė iš kosmoso pragarmių atklydęs didžiulis uolų luitas. Tačiau Prinstono universiteto mokslininkai šia teoriją nusiteikę palaidoti. Naujausio jų tyrimo rezultatai byloja, jog kosminį dinozaurų žudiką aplenkė nepalyginamai žiauresnis vietinis „budelis“ – Indijos pusiasalyje išsiveržęs trijų Prancūzijų dydžio superugnikalnis. Vaizdžiai ta...
(3) 2011-11-17 0
Dėl Bankoką siaubiančių potvynių Tailando politikai ragina perkelti sostinę į kitą vietą. Apie tai praneša agentūra AFP.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos