Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žemė - mūsų namai
 
 

Žemė - mūsų namai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-07-18 11
Pakliuvus į smarkios krušos epicentrą, kartais tenka skaičiuoti ne tik sunaikinto derliaus ar apgadinto automobilio nuostolius. Šis gamtos reiškinys nusineša ir gyvybes.
(4) 2014-07-17 10
Atokiame šiaurinėje Sibiro dalyje esančiame Jamalo pusiasalyje (Tiumenės sritis, Rusija) mokslininkai netikėtai aptiko gluminantį futbolo aikštės skersmens apskritą kraterį, kurio kilmės mokslininkai kol kas negali paaiškinti, rašo "TheGuardian.co.uk".
(0) 2014-07-17 6
Iki 500 km skersmens milžiniški sūkuriai vandenyne kontroliuoja orus tokiu mastu, kokio neįsivaizdavome anksčiau. Mes tiesiog dar nežinome kaip tiksliai tai vyksta.
(0) 2014-07-16 6
Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos (National Oceanic and Atmospheric Administration – NOAA) JAV mokslininkai sukūrė naują klimato modelį, kuris parodo, kad ilgalaikis kritulių sumažėjimas rudenį ir žiemą pietinėje Australijoje kyla dėl šiltnamio efektą sukeliančių ir ozono sluoksnį naikinančių dujų emisijos, rašo phys.org.
(4) 2014-07-15 16
Nuo ketvirtadienio po JAV važinėjantiems turistams uždrausta važiuoti per Jeloustouno nacionalinį parką vedančiu populiariu keliu. Kelią parko administracija buvo priversta uždaryti dėl to, kad nuo karščio kelią dengiantis asfaltas virto pliurze, pranešė „USA Today“.
(5) 2014-07-14 60
Arba sąjungininkų išsilaipinimą Normandijoje. Didžiausiame Sibiro mieste Novosibirske prie penktos ilgiausios pasaulyje Obės upės kaitinęsi ir joje maudęsi poilsiautojai liepos 12 d. nė nenujautė, kad netrukus +37°C karštyje prasidės tikra krušos apokalipsė.
(3) 2014-07-10 32
Nuo mirtino Saulės vėjo ir žybsnių Žemę saugantis magnetinis laukas intensyviau silpsta jau pastaruosius 6 mėnesius. Apie tai byloja ESA palydovinės sistemos „Swarm“ duomenys. Vis dėlto labiausiai nerimą kelia tai, kad magnetosfera dabar silpsta 10 kartų sparčiau nei manyta iki šiol, informuoja „LiveScience.com“.
(0) 2014-07-10 18
Taifūnui „Neoguri“ antradienį pasiekus Japonijos pietines Okinavos salas, du žmonės žuvo ir daugiau nei pusė milijono gyventojų buvo priversti palikti namus bei ieškoti prieglobsčio, buvo sustabdytas oro ir jūrų laivų eismas, itin smarkiam vėjui ir liūčiai niokojant pastatus ir verčiant medžius.
(4) 2014-07-07 24
Žmoniją apsaugoti nuo globalinio atšilimo gali būti neįtikėtinai pigu. Tam, kad išvengtų pražūtingų klimato atšilimo padarinių, vyriausybės turi žaliajai energetikai kasmet papildomai skirti 1 trln. dolerių. Iš pirmo žvilgsnio tai skamba kaip gąsdinanti suma, tačiau atsisakius subsidijų iškastiniam kurui ir jas skyrus atsinaujinančiai energetikai, sutaupyti galima būtų dar daugiau, rašo newscientist.com.
(0) 2014-07-04 3
NASA į orbitą pakėlė palydovą, skirtą stebėti atmosferoje besikaupiančio anglies dvideginio koncentraciją. Šios dujos daro didžiausią įtaką šylančiam planetos klimatui, tad naujasis palydovas padės geriau suprasti kur daugiausiai išmetama anglies dvideginio ir kur jis yra nusodinamas, rašo „Space.com“.
(9) 2014-07-02 35
Šiuo metu mūsų planeta pergyvena vieną iš didžiausių klimato pasikeitimų nuo tų laikų, kai išmirė dinozaurai. Bet žmonėms, augalams ir gyvūnams svarbiausias ir grėsmingiausias yra tų pasikeitimų greitis. Mokslininkai perspėja, kad prognozuojamas klimato kaitos greitis kitame amžiuje bus 10 kartų didesnis negu per 65 ankstesnius milijonus metų. Jeigu tendencija išliks, tai taps didžiuliu stresu Žemės ekosistemai ir žmogui. Daugeliui augalų ir gyvūnų rūšių tam, kad išliktų prireiks elgsenos ir evoliucinių pasikeitimų. O žmonės bus priversti priprasti prie ekstremalių gamtos sąlygų ir tikriausiai keisti esamą ekonomikos modelį.
(0) 2014-07-01 4
Amerikos astronautas Reidas Wisemanas šiuo metu sukasi aplink Žemę Tarptautinėje Kosminėje stotyje (TKS) ir nuolat siunčia iš kosmoso matomos mūsų planetos vaizdus.
(0) 2014-06-24 24
Staigūs potvyniai, audros, šalčio ar karščio bangos... tam tikrose Šiaurės pusrutulio dalyse tai pasitaiko ypač dažnai. Tik neskubėkite dėl to kaltinti klimato kaitos – ji čia niekuo dėta.
(0) 2014-06-18 22
Per JAV šiaurės rytų Nebraską praūžė itin stiprus ir retas gamtos reiškinys – tornadai dvyniai. Ši gamtos stichija jau nusinešė vieno žmogaus gyvybę, o dar 16 buvo sunkiai sužeisti.
(9) 2014-06-12 3
Prasidėjus šiltajam metų laikui į miškus ir pamiškes plūsta atsikvėpti nuo miesto šurmulio trokštantys poilsiautojai. Daugelis stovyklautojų nutaria pasigardžiuoti laužo ugnyje virta sriuba ar ant iešmų pačirškintais šašlykais. Tačiau pernelyg atsipalaidavę miško lankytojai gali pamiršti, kad užsikurti ugnį leidžiama ne visur. O nepaisantiems šio reikalavimo gali tekti susimokėti 100 litų siekiančią baudą, kuri netrukus stipriai išaugs.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos