Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žemė - mūsų namai
 
 

Žemė - mūsų namai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2014-06-11 3
JAV bendrovė sukūrė apsauginę antklodę, kuri padėtų vaikams išgyventi susišaudymo ar tokių stichinių nelaimių, kaip tornadas metu. Neperšaunamas kilimėlis „ProTecht“ yra skirtas apsaugoti mažamečius nuo galimų grėsmių mokykloje.
(0) 2014-06-10 16
Šių metų balandį JAV geologijos tarnybos biologai keturioms Aliaskos poliarinių lokių patelėms pritvirtino po kamerą ir radijo antkaklį. Toks eksperimentas atliktas pirmą kartą biologinių tyrimų istorijoje. Jis padeda bent akies krašteliu pažvelgti į nykstančių baltųjų meškų pasaulį: kaip jos bendrauja su potencialiais partneriais, migruoja ar sprendžia užšalusio maisto problemas.
(4) 2014-06-05 37
1952-ųjų gruodžio 5 d. įvyko viena iš pačių baisiausių ekologinių katastrofų Anglijos istorijoje. „Didysis smogas“ sukaustė Londoną ir išsisklaidė tik po keturių dienų – gruodžio 9-ąją. Jam pasibaigus paaiškėjo tikrieji tragedijos mastai – mirė 12 tūkst., o nukentėjo daugiau nei 100 tūkst. žmonių. Ši nelaimė laikoma šiuolaikinės gamtos apsaugos judėjimo atspirties tašku.
(0) 2014-06-05 11
Per moteriškais vardais pavadintus uraganus nukenčia daugiau žmonių, rašo „Time“. Kodėl?
(0) 2014-06-03 17
Irano sostinėje pirmadienį dėl milžiniškos smėlio audros ir rekordiškai stipraus vėjo žuvo mažiausiai keturi žmones, sužeistųjų skaičiuojama dešimtimis, pranešė Irano naujienų agentūros.
(0) 2014-06-01 11
Didžiuliai potvyniai ir nuošliaužos Balkanuose pražudė mažiausiai 35 žmones. Dar daugiau kritulių gali būti pakeliui.
(4) 2014-05-31 4
Mokslininkai pastebi, jog šviesių spalvų drugiai ir laumžirgiai geriau prisitaiko prie klimato pokyčių nei tamsiaspalviai vabzdžiai. Tyrėjai iš Londono Imperatoriškojo koledžo, Marburgo Pilypo universiteto ir Kopenhagos universiteto teigia, jog pasaulio klimato kaita ir visuotinis atšilimas daro ryškią įtaką Europoje gyvenančioms drugių ir laumžirgių populiacijoms: tamsesnių spalvų drugiai pastebimai migruoja šiauriau, kur klimatas yra vėsesnis. Šviesių spalvų drugiai taip pat juda į šiaurę nuo savo įprastų gyvenimo vietų, tačiau šis procesas nėra toks ryškus, lyginant su tamsiaspalviais drugiais.
(3) 2014-05-30 38
Mokslininkai pirmą kartą pasiuntė narų ekspediciją į Negyvosios jūros dugną, kur surasti iš didžiulių kraterių trykštantys gėlo vandens šaltiniai ir mikrobų „valgyklos“.
(1) 2014-05-28 28
Nedaug trūko, ir gegužės 26 d. siautėjusio tornado šėlsmas būtų nufilmuotas iš oro ar net iš tornado akies. O dabar tenka tenkintis keliasdešimties metrų atstumu užfiksuotais galingo viesulo vaizdais. Tiesa, jie pranoksta net ir specialiuosius efektus iš Holivudo filmų apie tornadų medžiotojus.
(0) 2014-05-28 29
Nufilmuota, kaip realiu laiku Bosnijos ir Hercogovinos miestą pasiglemžia potvynis. Kaip matyti vaizdo medžiagoje, nuo jo išsigelbėti gyventojai turėjo vos penkias minutes. Deja, pasisekė ne visiems.
(3) 2014-05-27 24
Ne visiems sekmadienį vykusio bėgimo „Nike We run Vilnius/DNB Pusmaratonis“ dalyviams, kurių noro išbandyti save nenumaldė net pragariškas karštis, pavyko išvengti sveikatos sutrikimų. Medikai pakraupę dėl tokio atsainumo savo sveikatos atžvilgiu, organizatoriai tikina tapę oro įkaitais.
(7) 2014-05-27 27
Internete pasirodė šokiruojantis vaizdo įrašas, kuriame automobilio registratoriumi įamžinta drąsuolių rusų kelionė per degančią taigą.
(0) 2014-05-26 17
<em>Septyniose valstijose sąlygos tokios sunkios, kad kiekvienos iš jų daugiau nei pusė ploto apimta sunkios sausros. Sunki sausra charakterizuojama kaip derliaus praradimas, dažnas vandens trūk
(0) 2014-05-26 -14
Dangų nutvieskus smarkiems žaibams, neretai gamtos reiškinių pasekmes pajuntame ir mes – dingsta elektra, sutrinka internetas, nutrūksta radijo ryšys ar gatvėse sutrinka šviesoforai. Meteorologai sako, kad šią vasarą audringų gamtos reiškinių gali būti gausu. Dėl ko kyla žaibas, kodėl žaibuojant kartais sutrinka techninė įranga ir kaip nuo sutrikimų jų apsisaugoti?
(2) 2014-05-23 22
Danguje virš Havajų (JAV) prieš kelias dienas buvo stebimas keistas reiškinys, kurio priežastys neaiškios. Žmonės danguje išvydo keistą zigzago formos švytėjimą, kuris tarsi atsirado iš niekur.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos