Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žemė - mūsų namai
 
 

Žemė - mūsų namai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(221) 2011-02-23 -1
Pasiekti Žemės rutulio centrą gyvam, ko gero, įmanoma tik fantastiniuose filmuose. Tikrovėje – vargu. Juk Žemės branduolio temperatūra, kaip manoma, siekia maždaug +5000ºC – vadinasi, akimirksniu išgarintų bet kurį gyvą organizmą. Nereikėtų pamiršti ir milžiniško slėgio – visai įmanoma, jog Žemės branduolyje atmosferos slėgis viršijamas maždaug 3 mln. sykių. Žodis „suspaustų“ šiuo atveju nenusako nė tūkstantosios procento dalies poveikio, kurį padar...
(199) 2016-04-12 81
Visi žinome, kad nustoję valgyti mėsą turėtume tapti sveikesni. Tačiau tam ryžtasi retas. Mėsa suteikia energijos, mes ją valgome nuo mažų dienų, todėl sunkiai įsivaizduojame, kaip galėtume atsisakyti šio daugeliui įprasto produkto.
(106) 2010-01-04 4
Geologai nustatė, jog Žemės magnetinio lauko judėjimo greitis pasiekė rekordinį greitį per visą stebėjimų istoriją – per metus jis pasislenka 64 km atstumu. Tokiu greičiu Šiaurinis polius juda Sibiro link.
(102) 2011-03-14 0
Didžiulis (patikslintais duomenimis – 9 balų) žemės drebėjimas Japonijoje sutrumpino mūsų planetos paros trukmę, praneša NASA geofizikas Ričardas Grosas (Richard Gross). Naujausia žemės drebėjimo duomenų analizė byloja, jog po šio gamtos kataklizmo Žemė sukasi truputį greičiau, o paros trukmė sutrumpėjo 1,8 mikrosekundės – beveik dviem milijonosiomis sekundės dalimis.
(63) 2013-05-18 3
Dėl nežinomų priežasčių Žemės branduolys ėmė suktis greičiau, o jo pagreitėjimas įvyko staiga, nustatė mokslininkai. Šis atradimas tik dar kartą patvirtina, kad apie savo planetą mes žinome vis dar mažai, nors mokslas jau yra sukaupęs daug žinių apie kaimynines Saulės sistemos planetas.
(59) 2010-07-16 0
Dinozaurai išnyko prieš keletą tūkstančių metų. Niekas nežino kodėl. Visos teorijos, kurios iki šiol buvo paskelbtos, yra tik teorijos ir artimiausiu laiku, turbūt, jokios konkretesnės tiesos neišgirsime. Ir toks nežinomas likimas gaubia ne tik dinozaurus. Lygiai taip pat nesuvokiamos yra Visatos, Žemės, žmogaus kilmės ir klimato kaitos hipotezės.
(57) 2010-06-22 3
Homo sapiens kartu su daugybe kitų Žemėje gyvenančių rūšių išnyks per artimiausią šimtmetį, pareiškė pasaulį nuo raupų išvaduoti padėjęs mokslininkas.
(56) 2012-11-25 11
Prieš penkerius metus naujausia Tarpvyriausybinės Klimato Kaitos tarybos ataskaita piešė niūrią mūsų planetos ateitį. Klimatologams renkant įrodymus naujai ataskaitai, kuri bus pristatyta 20
(52) 2009-02-26 1
Japonijos mokslininkai griežtai neigia Jungtinių Tautų Organizacijos ekspertų ir daugumos Vakarų šalių specialistų įvardijamas pasaulinio atšilimo priežastis. Jų teigimu, pagrindinė šio reiškinio priežastis – ne žmonijos pramoninė veikla, o natūralus besikeičiantis planetos klimato ciklas, praneša „The Register“.
(49) 2018-05-15 52
Mokslinės fantastikos kūriniai dažnai daro didelį įspūdį, ypač kai išties atrandamos sąsajas su realybe. XIX amžiaus viduryje rašytojai, susižavėję mokslo ir technologijų pažanga, plėtė savo vaizduotę į sunkiai įsivaizduojamą ateities futuristinį pasaulį. Laikas parodė, kad technologijos turi savo kelią, nepriklausantį nuo menininkų vaizduotės, nors kai kurios fantastų pranašystės iš tiesų išsipildė. Kur meno kūriniuose baigiasi fantastika ir prasideda realybė?
(49) 2009-04-21 0
Saulės paviršiuje visai nesimato Saulės dėmių ir labai mažai Saulės blyksnių – artimiausia žvaigždė tapo ramiausia per visą šimtmetį.
(49) 2019-05-19 24
Didžioji pasaulio dalis niekaip negali suprasti, kodėl vis dar yra klimato kaitos neigėjų, kai mokslas jau įrodė, kad klimato kaita vyksta.
(49) 2009-06-30 2
Praėjusį šeštadienį Šanchajuje (Kinija) sugriuvo (tiksliau, tiesiog nuvirto ant šono) naujai statomas 13 aukštų pastatas. Laimė, žmonės jame dar negyveno.
(48) 2007-11-19 5
Sunku būtų surasti žmogų, dar negirdėjusį baisių prognozių apie pasaulio klimato kaitą, "šiltnamio efektą", globalinių katastrofų pavojų...Visur apie apie tai kalbama, nuolatos girdisi raginimo balsai mažinti žmogaus ūkinę veiklą ir nebeteršti gamtos, nes šitaip ir pasaulio galas gali greit ateiti. O ir scenarijų tam galui visokiausių - nuo pasaulinio tvano iki išsekimo nuo karščio. Kiek tame tiesos, kiek tik baisių spėjimų? Pasirodo netgi tokioje, atrodo jau visi...
(44) 2012-08-15 0
Ar mėgstate skaityti straipsnius apie pasaulio pabaigą? (Beje, šis straipsnis nėra apie tai). Dėl klimato atšilimo arba atšalimo, potvynių, taifūnų, žemės drebėjimų, erkių ir skėrių antplūdžio, maisto ir vandens trūkumo. Aš tai nemėgstu. Nes baimė blokuoja protą. Tačiau, ar pastebėjote, kad tokių straipsnių, kaip ir priežasčių pasaulio pabaigai, vis daugėja? Ar nekyla įtarimas, kad tam yra realios priežastys? Tai yra, kad iš tikrųjų visa tai vyksta?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos