Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žemė ir Saulė
 
 

Žemė ir Saulė

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-11-22 20
Pirmasis kosminis teleskopas, skirtas egzoplanetų paieškoms, greičiausiai atsidūrė mirties patale. Lapkričio pradžioje 2006 metais paleistas COROT palydovas prarado paskutinį jame įrengtą kompiuterį. Kosminis aparatas nebegali gauti duomenų iš 30 centimetrų skersmens teleskopo.
(3) 2012-11-19 13
NASA zondai nufilmavo išsyk net du šiurpius Saulės žybsnius, kurie nesunkiai sudorotų visą virš Žemės kybančių geostacionarių palydovų armiją. Astrofizikų teigimu, dviejų pliūpsnių išsviestos dalelės beore erdve skrieja 1,5 tūkst. km/s greičiu.
(5) 2012-10-24 0
Saulė ne tik šviečia ir šildo – ji moka ir supykti. Saulės žybsniai, plazmos pliūpsniai ir elektromagnetinės audros šviesulio paviršiuje gali smarkiai supurtyti nuo technologijų itin priklausomą Homo sapiens pasaulėlį. Siūlome susipažinti su nuožmiausiais Saulės žybsniais per visą astronominių stebėjimų istoriją.
(0) 2012-10-24 0
Vakar, ankstyvais antradienio (spalio 23 d.) paryčiais Lietuvos laiku Saulėje įvyko galingas elektormagnetinis žybsnis, kurio sukelta geomagnetinė audra Žemėje trumpam buvo nutraukusi radijo ryšį, informuoja „Space.com“.
(15) 2012-09-24 0
JAV gyvena toli gražu ne viena ir ne dvi šeimos baimindamosi, jog netolimoje ateityje gali susidurti su geriamojo vandens, maisto ar degalų stygiumi. Ir jos tam ruošiasi labai rimtai. Šie žmonės būgštauja, jog netrukus gali ateiti laikai, kai pinigai nuvertės, o įstatymų niekas nebesilaikys. „Neketiname tapti aukomis“, - tvirtina jie. Visi jie pasiruošę katastrofai, kuri sunaikintų pasaulį tokį, koks jis yra dabar. „National Geographic“ kviečia susipažinti su šeimo...
(0) 2012-09-04 0
NASA išplatino įspūdingą vaizdo siužetą, kuriame nufilmuotas 800 tūkst. km ilgio Saulės žybsnis, kurio dalis kliudė ir Žemę.
(11) 2012-08-17 0
Neprognozuojamas mūsų šviesulio Saulės gebėjimas išsviesti į kosminę erdvę (neretai – Žemės link) pliūpsnį gyvybei pragaištingų energingųjų dalelių astronomams tebėra mįslė. Tačiau panašu, jog tai tęsis nebeilgai. Kad Saulė kažkokiu dar nežinomu būdu sąveikauja su radioaktyviomis Žemės dalelėmis, byloja naujo tyrimo rezultatai. Maža to, toji sąveika gali būti potencialus Saulės žybsnių prognostikos įrankis: galbūt toks efektyvus, jog kritiniais atveja...
(12) 2012-07-13 0
Ketvirtadienį Saulėje, AR1520 dėmėje, užfiksuotas stiprus, X 1,4 kategorijos žybsnis, kurio išspjautos elektringosios dalelės skrieja tiesiai į Žemę. Dėl to savaitgalį laukiama pašvaisčių, galimi radijo ryšio, elektronikos sutrikimai.
(0) 2012-07-04 0
NASA kosminė observatorija „Solar Dynamics Observatory“ (SDO) pirmadienį Saulėje užfiksavo stiprų M klasės žybsnį. Pranešama, kad į kosminę erdvę jo išmestas plazmos debesis trečiadienį turėtų pasiekti Žemę.
(4) 2012-07-02 3
Astronomai kosminiu teleskopu „Hubble“ turėjo progą stebėti, kaip tolimos planetos atmosferą į kosmosą nupučia nuožmus gimtosios žvaigždės HD 189733A žybsnis, po kurio planetą pasiekė atmosferą sužalojusi galinga rentgeno spinduliuotės banga.
(3) 2012-06-21 0
Kai įsiaudrinusi Saulė savo vaikų, taip pat ir Žemės link sviedžia pliūpsnį energingųjų dalelių, mūsų planetos ašigalių regionuose (o kartais – ir žemesnėse geografinėse platumose) naktinis dangus sušvinta kerinčiomis pašvaisčių šviesomis. Tai – Žemės magnetosferos darbas. Tačiau šiaurinė ar pietinė pašvaistė toli gražu neatspindi tos titaniškos galios, kuria magnetosfera atremia Saulės dalelių išpuolius. NASA Godardo kosminių skrydžių centro kolekt...
(3) 2012-06-13 0
NASA gama spindulių diapazono kosminiu teleskopu „Fermi Gamma-ray Space Telescope“ užfiksavo ilgiausiai trukusį ir energingiausią per visą stebėjimų istoriją Saulės žybsnį. Žybsnio metu Saulė kosminėn erdvėn pasiuntė tokį kiekį gama spindulių, jog gama diapazone tapo ryškiausiu dangaus skliauto objektu.
(3) 2012-05-18 0
Mūsų Saulė, kaip ir kitos tokio tipo žvaigždės, dėl magnetinio aktyvumo gali generuoti vadinamuosius „superžybsnius“, 100 tūkstančių ar net milijoną kartų galingesnius už įprastinius, nustatė Japonijos mokslininkai.
(0) 2012-05-09 0
Saulės paviršiuje susiformavo didžiulė dėmių grupė, perspėjanti, kad mūsų žvaigždė netrukus gali pradėti kelti galingas audras. Didžiulis Saulės dėmių kompleksas, vadinamas AR 1476, savaitgalį atsisuko į Žemės pusę. Jo plotis – daugiau kaip 100 tūkst. kilometrų, teigia tyrėjai. NASA Saulės dinamikos observatorijos mokslininkai, kosminiais teleskopais stebintys Saulę, šį darinį vadina „Saulės dėme-monstre“, praneša „Space.com“.
(11) 2012-04-24 -1
Artimiausiu metu Saulėje gali susidaryti keturi magnetiniai poliai. Toks reiškinys gali sukelti laikiną Žemės klimato atšalimą, mano Japonijos mokslininkai. Apie tokią Japonijos nacionalinės observatorijos ir Gamtos mokslų instituto mokslininkų prognozę pirmadienį pranešė šios šalies spauda.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos