Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žemė ir Saulė
 
 

Žemė ir Saulė

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2012-03-08 2
Šiemet kovo 8-toji siejama ne tik su Tarptautine moters diena, bet ir su galinga, pavojinga sveikatai magnetine audra. Kaip pasakojo Vilniaus miesto universitetinės ligoninės Kardiologijos skyriaus vedėjas dr. Mykolas Biliukas, pacientai į ligoninę pradėjo plūsti jau prieš 3-4 dienas, o ketvirtadienį laukiama didžiausio piko.
(6) 2012-03-08 0
Kovo 7 d. 02:28 Lietuvos laiku Saulėje užregistruotas rekordiškai galingas per pastaruosius 5 metus plazmos pliūpsnis. Ekspertai šviesulio paviršiuje ugnies cunamio bangą sukėlusį žybsnį įvertino net X 5,4 kategorija. Tačiau specialieji Saulės efektai tuo nesibaigia: Žemės link atkeliauja galinga geomagnetinė audra, kuri mūsų planetą turėtų pasiekti kovo 8 d. rytmetį (8-12 val. Lietuvos laiku) ir tęstis maždaug parą. Specialistai būgštauja, jog elektromagnetinių d...
(15) 2012-09-24 0
JAV gyvena toli gražu ne viena ir ne dvi šeimos baimindamosi, jog netolimoje ateityje gali susidurti su geriamojo vandens, maisto ar degalų stygiumi. Ir jos tam ruošiasi labai rimtai. Šie žmonės būgštauja, jog netrukus gali ateiti laikai, kai pinigai nuvertės, o įstatymų niekas nebesilaikys. „Neketiname tapti aukomis“, - tvirtina jie. Visi jie pasiruošę katastrofai, kuri sunaikintų pasaulį tokį, koks jis yra dabar. „National Geographic“ kviečia susipažinti su šeimo...
(11) 2012-04-24 -1
Artimiausiu metu Saulėje gali susidaryti keturi magnetiniai poliai. Toks reiškinys gali sukelti laikiną Žemės klimato atšalimą, mano Japonijos mokslininkai. Apie tokią Japonijos nacionalinės observatorijos ir Gamtos mokslų instituto mokslininkų prognozę pirmadienį pranešė šios šalies spauda.
(4) 2012-07-02 3
Astronomai kosminiu teleskopu „Hubble“ turėjo progą stebėti, kaip tolimos planetos atmosferą į kosmosą nupučia nuožmus gimtosios žvaigždės HD 189733A žybsnis, po kurio planetą pasiekė atmosferą sužalojusi galinga rentgeno spinduliuotės banga.
(11) 2012-01-24 0
Galingas M8,7 kategorijos žybsnis Saulėje kilo sausio 23-iosios rytą, apie 6:00 Lietuvos laiku. Didžiulį ultravioletinės spinduliuotės kiekį, susiformavusį po masyvaus žybsnio Saulės dėmėje 1402, užfiksavo ir NASA Saulės dinamikos observatorija (Solar Dynamics Observatory), ir Saulės heliosferos laboratorija (Solar Heliospheric Observatory, SOHO), ir paldovai STEREO. Pranešama, jog Žemę pasieks galingiausia per pastaruosius septynerius metus geomagnetinė audra.
(0) 2012-09-04 0
NASA išplatino įspūdingą vaizdo siužetą, kuriame nufilmuotas 800 tūkst. km ilgio Saulės žybsnis, kurio dalis kliudė ir Žemę.
(12) 2012-07-13 0
Ketvirtadienį Saulėje, AR1520 dėmėje, užfiksuotas stiprus, X 1,4 kategorijos žybsnis, kurio išspjautos elektringosios dalelės skrieja tiesiai į Žemę. Dėl to savaitgalį laukiama pašvaisčių, galimi radijo ryšio, elektronikos sutrikimai.
(0) 2012-07-04 0
NASA kosminė observatorija „Solar Dynamics Observatory“ (SDO) pirmadienį Saulėje užfiksavo stiprų M klasės žybsnį. Pranešama, kad į kosminę erdvę jo išmestas plazmos debesis trečiadienį turėtų pasiekti Žemę.
(5) 2012-10-24 0
Saulė ne tik šviečia ir šildo – ji moka ir supykti. Saulės žybsniai, plazmos pliūpsniai ir elektromagnetinės audros šviesulio paviršiuje gali smarkiai supurtyti nuo technologijų itin priklausomą Homo sapiens pasaulėlį. Siūlome susipažinti su nuožmiausiais Saulės žybsniais per visą astronominių stebėjimų istoriją.
(0) 2012-03-06 0
Astronauto Dono Petito (Don Pettit), Tarptautinės kosminės stoties inžinieriaus, teigimu, tai – dar įspūdingesnis reginys, o stočiai įskridus į pačią pašvaistę, jausmas toks, kad stotis sumažėjo ir atsidūrė neoninės lempos viduje.
(3) 2012-11-19 13
NASA zondai nufilmavo išsyk net du šiurpius Saulės žybsnius, kurie nesunkiai sudorotų visą virš Žemės kybančių geostacionarių palydovų armiją. Astrofizikų teigimu, dviejų pliūpsnių išsviestos dalelės beore erdve skrieja 1,5 tūkst. km/s greičiu.
(3) 2012-05-18 0
Mūsų Saulė, kaip ir kitos tokio tipo žvaigždės, dėl magnetinio aktyvumo gali generuoti vadinamuosius „superžybsnius“, 100 tūkstančių ar net milijoną kartų galingesnius už įprastinius, nustatė Japonijos mokslininkai.
(3) 2012-06-21 0
Kai įsiaudrinusi Saulė savo vaikų, taip pat ir Žemės link sviedžia pliūpsnį energingųjų dalelių, mūsų planetos ašigalių regionuose (o kartais – ir žemesnėse geografinėse platumose) naktinis dangus sušvinta kerinčiomis pašvaisčių šviesomis. Tai – Žemės magnetosferos darbas. Tačiau šiaurinė ar pietinė pašvaistė toli gražu neatspindi tos titaniškos galios, kuria magnetosfera atremia Saulės dalelių išpuolius. NASA Godardo kosminių skrydžių centro kolekt...
(3) 2012-06-13 0
NASA gama spindulių diapazono kosminiu teleskopu „Fermi Gamma-ray Space Telescope“ užfiksavo ilgiausiai trukusį ir energingiausią per visą stebėjimų istoriją Saulės žybsnį. Žybsnio metu Saulė kosminėn erdvėn pasiuntė tokį kiekį gama spindulių, jog gama diapazone tapo ryškiausiu dangaus skliauto objektu.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos