Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žemės gravitacinio lauko tyrimų palydovai
 
 

Žemės gravitacinio lauko tyrimų palydovai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-11-26 9
Pasinaudojus dabar jau mirusio dirbtinio Žemės palydovo sukauptais duomenimis, po Antarktidos ledu aptikti senoviniai kontinentai, rašo Space.com.
(0) 2013-11-11 0
Naktį iš sekmadienio į pirmadienį, apie 1:40 val. Lietuvos laiku, Europos kosmoso agentūros (ESA) misijos GOCE (Gravity Field and Steady-State Ocean Circulation Explorer) valdymo centras Darmštate (Vokietija) per „Twitter“ paskelbė jog jų misija baigta – ryšio su palydovu jie jau veikiausiai nebeužmegs ir aplink planetą šis aparatas apskries ne daugiau nei kartą.
(2) 2013-11-10 0
Dirbtinis Žemės palydovas GOCE, skirtas tyrinėti gravitacinį mūsų planetos lauką, krenta į Žemę ir turėtų pasiekti atmosferos sluoksnius jau naktį iš sekmadienio į pirmadienį. Mokslininkai pabrėžia, kad kol kas neįmanoma nustatyti, į kurią Žemės vietą nukris palydovo nuolaužos.
(0) 2013-09-16 0
Dėl savo aptakios formos ir pelekų kosmoso „Ferrari“ vadinamas 2009 m. paleistas 5,3 metrų ilgio 1 toną sveriantis palydovas GOCE, skirtas gravitacijos ir vandenyno srovių stebėjimui, subyrėti turėtų spalio viduryje, trečiadienį agentūrai AFP sakė misijos specialistas.
(22) 2011-04-04 2
Mokslininkai pagal palydovinius duomenis sukonstravo modelį – geoidą, iliustruojantį, koks netolygus Žemės paviršiuje iš tikrųjų yra gravitacijos lauko intensyvumas. Geoido forma byloja, jog pagal šį parametrą Žemė yra toli gražu ne sferiška, o gerokai gumbuota. Tai reiškia, kad gravitacija planetos paviršiuje nėra vienoda. Nors skirtumų mes ir nejaučiame, jie turi milžiniškos įtakos tokiems reiškiniams kaip vandenynų srovės, oro masių judėjimas ir litosferos pl...
(2) 2011-03-30 0
Viduramžių kosmologijoje Visata buvo įsivaizduojama kaip viena kitą apgaubiančių perregimų sferų modelis, kuriame savo vietą (sferas) turi Žemė, Saulė, Mėnulis, planetos ir žvaigždės. Dabar žinome, kad Visata yra ne preciziškai tvarkinga tobulų sferų sistema, o gana padrikas ir amorfiškas darinys. Tiesa, nemažai dangaus kūnų Visatoje, iš pirmo žvilgsnio (bent jau fotografijose) atrodo kone idealiai apvalūs. Bet ar tikrai? Ir apskritai, ar Visatoje yra sferinį tobul...
(9) 2009-03-18 0
Europos kosmoso agentūra sėkmingai paleido į orbitą Žemės gravitacinį lauką tirsiantį GOCE palydovą, kurio matavimų duomenys padės sudaryti tikslesnius klimato kaitos modelius.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos