Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žinduoliai
 
 

Žinduoliai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(18) 2010-12-27 1
Amžius trunkančiame kare tarp kačių ir šunų, pastarieji, atrodo, sudavė lemiamą smūgį. Borderkolių veislės šunį pavyko išmokyti 1022 daiktų pavadinimų.
(6) 2010-12-13 1
Į vandenyno gelmes panirę milžiniški mėlynieji banginiai vienu ypu gali praryti tiek planktono, kiek užtektų pamaitinti 200 žmonių. Panašu, kad šie okeanų titanai yra efektyviausiai besimaitinantys planetos gyventojai: maitindamiesi energijos jie sukaupia net 90 kartų daugiau nei jos išnaudoja maisto paieškai ar maitinimosi procesui.
(1) 2010-12-12 0
Ruduo. Dygsta grybai, noksta sirpsta miško ir pelkių uogos, traukia miškas kaimo, dabar jau gal daugiau miestų ir miestelių gyventojus, ratuotus, batuotus, į miško gėrybių derliapjūtę.
Ruduo – neramiausias metas ir mūsų didiesiems miško žvėrims: elniams, briedžiams, danieliams. Prasideda ruja. Neramiausias metas ir mūsų sparnuočiams – rudeniop prasideda pats migracijos įkarštis. Neramus, bet labai laukiamas metas ir medžiotojams, žvejams. Mums, fotomedžiotojams ...
(12) 2010-11-29 1
Mokslininkai teigia, kad draugiškesnis šunų charakteris leido šiems gyvūnams evoliucijos eigoje įgyti didesnes smegenis ir tapti gudresniais už kates.
(1) 2010-11-26 0
Šylant klimatui baltieji lokiai praranda savo arealus ir, kaip teigia biologai, ieškodami alternatyvių maisto šaltinių, bus priversti migruoti į pietus. Tiesa, ten jų laukia ne tik skurdesnis ir neįprastas maistas, bet ir nelygi konkurencija su šiose platumose karaliaujančiais grizliais (rudųjų lokių porūšis).
(19) 2010-11-16 0
Mokslininkai išsprendė subtilią biomechanikos lygtį ir teigia turintys atsakymą, kodėl katės taip elegantiškai ir grakščiai laka skysčius. Jie pastebėjo, kad katės naudoja savo liežuvius subtiliai, nepažeisdamos skysčio paviršiaus.
(27) 2010-11-15 1
Jaunystėje perskaityta žinomo kanadiečių rašytojo ir gamtosaugos aktyvisto Farlio Moveto (Farley Mowat) knyga „Ne vilkai kalti“ buvo viena iš tų, kurios tik sustiprino mano apsisprendimą tapti šiokiu tokiu gamtininku. Jau keleri metai seku vilkų šaudymo šalininkų ir priešininkų diskusijas, paaštrėjančias prieš kiekvieno vilkų medžioklės (populiacijos reguliavimo ar žudymo – tai priklauso nuo pasisakančiųjų požiūrio) sezono pradžią.
(0) 2010-11-09 0
Delfinų elgseną tiriantys gamtininkai teigia, jog vieno įspūdingiausių savo triukų - vaikščiojimo uodega vandens paviršiumi - šie gyvūnai sugeba mokyti vieni kitus. Žinduoliai, kurie yra mėgstami už savo žaismingą prigimtį, tokio įgūdžio mokosi "vien tik pramogai", sakoma Australijos mokslininkų pranešime.
(31) 2010-10-28 1
Mokslininkų atliktų vilkų populiacijos būklės nustatymo ir vilkų genetinių tyrimų išvadose konstatuojama, jog Lietuvoje vilkų skaičius siekia apie 250 individų. Tai beveik optimalus dydis, kurį, mokslininkų siūlymu, dėl šiek tiek per didelio neigiamo poveikio gyventojams reikia sumažinti iki 230-240 vienetų, rašoma aplinkos apsaugos ministerijoje.
(32) 2010-10-28 0
Dėl itin karštos vasaros Rusijos miškuose šį rudenį buvo kur kas mažiau uogų, grybų ir išalkusios meškos patraukė į šios šalies miestus. Karelijoje užfiksuota kraupių atvejų, kai meškos eina į kapines ir ėda iškastus žmonių kūnus.
(3) 2010-10-25 0
Gamtoje gyvenantys delfinai vien tik savo malonumui gali užsiimti "šokiais" arba dar vadinamu "vaikščiojimu ant vandens", jei tik netoli matys tai atliekantį giminaitį.
(6) 2010-10-23 1
Kokiais gyvūnais visame pasaulyje galėtų garsėti Lietuva? Mamutų, ernių, rudųjų lokių mūsų giriose jau seniai nebėra, tačiau vis dar galima pamatyti didžiausią visoje Europoje žvėrį – stumbrą.
(2) 2010-10-22 0
Rudyardas Kiplingas rašė, kad leopardų dėmės jiems reikalingos, kad galėtų pasislėpti aplinkoje ir jų niekas nematytų tarp medžių šakų, lapų bei jų šešėlių.
(5) 2010-10-14 1
Į rekordinę kelionę leidusis kuprotojo banginio patelė apiplaukė ketvirtį Žemės rutulio ir nukeliavo mažiausiai 10 tūkst. kilometrų.
(0) 2010-09-14 0
Galvijų akys gali atskleisti įvairių neurologinių ligų, tarp jų ir kempinligės, požymius, nustatė JAV mokslininkai.
Ajovos universiteto (JAV) specialistai tokią išvadą priėjo tirdami kaituliu – į galvijų kempinligę panašios ligos – sergančių avių tinklaines, praneša BBC.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos