Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žinduoliai
 
 

Žinduoliai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(13) 2011-12-30 1
Jis entuziastingai nuo žemės renka medgalius, sulaužo į smulkesnes dalis ir rūpestingai sustato juos į krūvelę. Tai – laužas. Tik dar neuždegtas. Tačiau Kanzi ir ši užduotis – vieni niekai. Atsargiai, kad neapsidegintų pirštų, Kanzi brūkšteli iš dėžutės ištrauktą degtuką ir laužo prakurai netrunka suspragsėti. Kanzi – ne žmogus. Jis – mažųjų šimpanzių (angl. – „bonobo“) patinas. Kanzi aistra ugniai ir laužams verčia susimąstyti ne apie kokias ...
(14) 2011-12-23 0
Plikieji smėlrausiai – neįprasti ir nepaprastai įdomūs Rytų Afrikos savanose gyvenantys negausios smėliarausinių šeimos atstovai, pasižymintys ištisa puokšte neįprastų fizinių ypatybių, kurios sudaro joms galimybes sėkmingai gyvuoti negailestingame požeminiame pasaulyje: jos yra aklos, jų oda nejaučia skausmo, be to, medžiagų apykaita šių žiurkių organizmuose vyksta labai lėtai. Tačiau mokslininkus labiausiai domina unikalus šių gyvūnų ilgaamžiškumas: gyvena...
(7) 2011-12-16 0
JAV Nacionalinis sveikatos institutas (NSI) trečiadienį pranešė, kad nebeišduos naujų leidimų bandymams su šimpanzėmis. Sprendimas buvo priimtas remiantis JAV Medicinos instituto atliktu tyrimu, kuris išsiaiškino, kad didelė dalis bandymų su šimpanzėmis buvo nebūtini.
(8) 2011-12-15 0
Beringo jūroje, Rusijai priklausančiuose vandenyse po ledu įstrigo daugiau nei 100 baltųjų delfinų. Iš jūros grįžę žvejai pasakojo, kad delfinai pateko į sąlygiškai nedidelę ledo apsuptą teritoriją. Įkvėpti oro jie vis dar gali, bet be pagalbos išsikrapštyti nebesugebės, praneša CNN.
(17) 2011-12-09 1
Mokslininkus pribloškė netikėtas socialinio eksperimento su gyvūnais rezultatas. Laboratorinei žiurkei buvo duota pasirinkti – graužti šokoladą vienai ar išvaduoti narvelyje įkalintą kitą žiurkę, tačiau šokoladiniu skanėstu dalintis su ja. Padarėlio pasirinkimas nustebino eksperimento autorius – paaiškėjo, jog empatija ir prosocialumas būdingas ne vien primatams, bet ir primityvesnių rūšių žinduoliams.
(24) 2011-11-29 -1
Šiaurės Europoje esančiose Farerų salose jūros vanduo, dėl šimtų sumedžiotų banginių, nusidažė raudonai. Lapkričio 22-ąją surengtos žudynės yra dalis vietinės banginių medžioklės tradicijų.
(0) 2011-11-28 0
Penkiasdešimtmetis britas įgyvendino daugybę metų brandintą nuostabiai gražią idėją – akliems drambliams surengti koncertą. Tiesiog vienoje iš Tailando pievų pastatytu pianinu romiai ausimis mosavusiems ir švendres kramsnojusiems neregiams galiūnams Polas Bartonas (Paul Barton)atliko L. van Bethoveno kūrinius.
(0) 2011-11-11 0
Iki šiol manyta, kad žinduoliai, šviesos kiekį, pasiekiantį tinklainę, reguliuoja nerviniais signalais, keliaujančiais tarp akių, vyzdžio ir smegenų. Bet dabar King-Wai Yau su kolegomis iš Džono Hopkinso universiteto Baltimorėje (Merilendo valstija) atrado, kad gyvūnų, aktyvių naktį, temstant ar auštant – pavyzdžiui, kačių, šunų, žiurkėnų – izoliuoti akių obuoliai ir toliau reaguoja į šviesą.
(3) 2011-11-08 2
Jei Jūs nemėgstate avienos, rašinio toliau galite ir neskaityti. (Bet ką čia slėpti? Vis vien noriu, kad perskaitytumėte. Todėl bandysiu intriguoti). Kaip manote, ar nuskristų lėktuvas iki Šiaurės ašigalio, jei nebūtų avių? O kokia gi intymi draugystė galėtų sieti Lietuvos avių augintoją ir Drezdeno simfoninio orkestro dirigentą?
(1) 2011-10-19 0
Mokslininkus jau seniai stebino tai, kaip pandos sugeba išgyventi misdamos tik sunkiai virškinamu bambuku. Pasirodo, kad joms padeda bakterijos. Nors iki 160 kilogramų sveriančios pandos yra artimai susijusios su mėsėdžiais, didžiąją dalį jų maisto raciono sudaro augalai, tiksliau – bambukai.
(3) 2011-10-16 0
Visais laikais Lietuvos miškuose išvysti lūšį buvo didelė retenybė. Šiandien ji – vienintelis mūsų giriose aptinkamas katinių šeimos plėšrūnas. Anksčiau šalyje gyveno ir mažesni lūšių giminaičiai – miškinės katės, dar vadinamos vilpišiais. Deja, jos buvo išnaikintos XIX a. Aplinkos ministerijos duomenimis, toks pats likimas vis dar gresia ir lūšims – Lietuvoje tėra 80–100 šių žvėrių.
(12) 2011-10-14 3
Pitbulterjerų tipo šunų veislių yra ne viena, ir Lietuvoje dalis jų netgi yra uždrausta įvežti, veisti ir pardavinėti. Iš kitų šunų jie išsiskiria stipriu fiziniu sudėjimu, dėl ko žmonės neretai juos yra linkę laikyti tinkamais apsaugos funkcijai atlikti. Tačiau jų auginimą ribojantys draudimai nėra iš piršto laužti, o bandymai skatinti šių šunų agresiją neretai baigiasi tragedijomis.
(6) 2011-10-12 -1
Rytų Rusijoje gyvenantiems laukiniams amūriniams tigrams pavojų kelia virusinė infekcija, kurią platina benamiai sulaukėję šunys. Toks pats užkratas buvo pasireiškęs ir liūtams, o mutavusi jo versija apniko jūrose gyvenančius ruonius. Infekciją galima sustabdyti skiepais, tačiau gaudyti ir skiepyti laisvėje gyvenančius laukinius gyvūnus yra gana sudėtingas bei brangus būdas.
(3) 2011-09-26 0
Malaizijos zoologijos sode gyvenanti orangutanė, kurią rūkyti įpratino užžiebtas cigaretes mėtantys lankytojai, dabar verčiama atsikratyti įpročio, pranešė gamtos apsaugos pareigūnai.
(2) 2011-09-19 0
Prieš penkerius metus Kolorado valstijoje viena šeima po namo statybų ir kraustymosi pasigedo katės, vardu Vilou (angl. – „Willow“, gluosnio kačiukas). Nežinia, užpykusi ar ne, tačiau Vilou nusprendė palikti tuščius buvusius namus bei Uolinius Kalnus ir persikelti už… beveik 3 tūkst. km, į žiurkių knibždančias Manheteno (Niujorkas) gatves. Bastūnės ekspedicija buvo nepaprastai sėkminga. Kai Vilou buvo dar visai mažas katytė, jai buvo implantuota mikroschema. Ji ...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos