Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmogaus evoliucijos veiksniai ir priežastys
 
 

Žmogaus evoliucijos veiksniai ir priežastys

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2019-04-13 18
Britų antropologas Richardas Wranghamas iškėlė drąsią teoriją. Su ja daugelis nesutinka.
(0) 2018-07-20 10
Nuo gyvūnų mes skiriamės elgesiu bei suvokimu, kad vieną dieną mirsime kartu su kitais mylimais žmonėmis.
(2) 2018-04-22 38
Badžau žmonės didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia vandenyje. Istoriškai jie tiesiog klajodavo savo valtimis po pietryčių Azijos salas, sekdami žuvų migracijos kelius. Dabar pašaipiai jūrų čigonais vadinama etninė grupė yra daugiausia įsikūrusi prie Filipinų krantų. Badžau žmonės seniai domina mokslininkus dėl savo neįtikėtino sugebėjimo ilgai išbūti be oro. Dabar mokslininkai atskleidė, kad jiems padeda visai ne plaučiai, o kitas organas.
(1) 2018-04-09 10
Neandertaliečiai turėjo dideles atsikišusias nosis, kuriose būdavo sušildomas ir sudrėkinamas šaltas sausas oras, rodo paskelbtos mūsų išnykusių giminaičių nosių tyrimo išvados.
(0) 2018-04-02 6
Pasižvalgykite gyvūnų pasaulyje - kas dar be žmogaus turi tokią didelę ir nefunkcionalią nosį kaip mes? Visi kiti gyvūnai puikiai naudojasi savo uosle ar kitaip naudoja nosį. Jei nosis gyvūnui nėra labai svarbi, ji dažniausiai būna maža. Tai kodėl tada žmogaus nosis yra tokia didelė? Juk ją taip lengva kur nors susitrenkti!
(4) 2018-01-29 0
Y chromosoma laikoma vyriškumo simboliu, bet vis daugėja įrodymų, kad ji nėra stipri ir ilgaamžė. Nors ji turi geną SRY, kuris vadinamas „šeimininko jungikliu“ ir nulemia, kokios lyties bus embrionas – vyriškos (XY) ar moteriškos (XX), ji turi labai mažai kitų genų ir laikoma vienintele chromosoma, kuri nėra gyvybiškai būtina.
(17) 2017-12-29 -15
Mokslininkai nustatė naujų žmogaus evoliucijos tendencijų, rašo britų dienraštis „The Guardian“.
(0) 2017-11-10 7
Mes esame nuolat keičiami savo aplinkos - taip vyksta evoliucija. Tačiau ar patikėtumėte, jei pasakytume, kad jūsų geras nakties miegas yra tiesiogiai susijęs su dinozaurais? Tačiau kaip?
(2) 2017-10-23 44
Vorų ir gyvačių paniškai bijo tikrai ne visi, tačiau tikrai galima sakyti, kad dideliam vorui perropojus ekraną dabar išsigąstų daugelis skaitytojų. Tačiau kodėl taip yra? Kaip išsiaiškinti, ar žmonių vorų ir gyvačių baimė yra įgimta ar išmokta? Mokslininkai iš Vokietijos ir Švedijos nusprendė šiuo reikalu pagąsdinti vaikus.
(2) 2017-06-12 50
Gulėdami vonioje tikriausiai dažnai pastebite, kad tiek jūsų kojų, tiek rankų pirštų oda susiraukšlėja. Kodėl taip vyksta? Kaip aiškina „Curiosity“, padėkoti galime evoliucijai – susiraukšlėję pirštai suteikia mums pranašumo esant šlapioms sąlygoms.
(0) 2017-04-12 4
Daugelis antropologų pasakytų, kad žmogaus smegenų dydžio evoliuciją labiausiai paveikė žmogaus priklausymas didelėms socialinėms grupėms. Tačiau naujausi tyrimai verčia tuo suabejoti, portale bbc.com rašo mokslo naujienų apžvalgininkė Melissa Hogenboom.
(10) 2017-04-04 25
Mokslininkai jau seniai mums pasakoja, kad dabartiniai žmonės ir beždžionės išsivystė iš bendrų protėvių. Fosilijos patvirtina šį teiginį ir mokslo bendruomenėje beveik nėra abejojančių, kad būtent toks evoliucijos kelias iš tikrųjų ir buvo. Bet viena paslaptis visgi mokslininkų diskusijose nuolat suko ratus - kodėl būtent mūsų atšaka išsivystė tokias ištobulintas smegenis? Kas lėmė, kad žmonės savo intelektu yra gerokai pranašesni už giminingus primatus? Dabar paaiškėjo, kad tai galėjo lemti vienas mūsų protėvių pamėgtas maisto produktas.
(0) 2017-01-27 45
Šiais laikais žmonės juda vis mažiau, o valgo vis daugiau. Nutukimas tampa pasauline problema, tarsi epidemija. Todėl sunku patikėti, kad žmogus yra geriausias ilgų nuotolių bėgikas – jis ilgiau bėgtų už bet kurį kitą sutvėrimą pasaulyje ir tai galėtų daryti tokiomis sąlygomis, kuriomis negali kiti gyvūnai.
(8) 2017-01-17 -9
Dėl evoliucijos žmogaus kūno išvaizda ilgainiui pasikeis, ir po tūkstančio metų gyvensiantys žmonės išoriškai labai skirsis nuo mūsų, mano anatomijos specialistai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos