Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmogaus kūno temperatūra
 
 

Žmogaus kūno temperatūra

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2021-01-16 102
Hipotermijos (sumažėjusios kūno temperatūros, kai ji nukrenta žemiau 35 laipsnių pagal Celsijų) aukos tikrai nesimėgauja tuo, ką patiria – kartais jų elgesys tiesiog šiurpina. Tai vadinama „terminiu rausimo elgesiu“, o auka tokiu atveju pameta protą, ima bėgti ar tiesiog įšliaužia į kokią nors ankštą vietą numirti.
(0) 2021-01-15 6
Pasirodžius straipsniui, kad žema temperatūra gali būti svarbus prognostinis požymis, vertinant koronavirusinės ligos eigą bei išeitis, sulaukiau ne vieno užklausimo, ar reikia kreiptis pas savo šeimos gydytoją, jei temperatūra yra žema, ar tokia temperatūra gali būti daliai žmonių genetiškai determinuota, koks žmogaus temperatūros matavimo metodas yra tiksliausias ir ar galima medikamentų pagalba padidinti kūno temperatūrą iki normalios.
(0) 2021-01-11 1
Neramūs laikai. Šalta, drėgna, visi sėdime uždaryti, slepiamės patalpose, bijome virusų kaip niekad ir labai jautriai reaguojame į ligų simptomus. Kaip elgtis pajutus vieną iš dažniausių simptomų – karščiavimą? Kada jį slopinti, o kada palaikyti, kaip padėti sau ir namiškiams?
(1) 2020-11-16 12
Dėl kol kas nenustatytų priežasčių vidutinė žmogaus kūno temperatūra kinta; ekspertai spėja, kad pokyčiai gali būti susiję su mūsų moderniu gyvenimo būdu.
(0) 2020-09-20 17
Kartu su rudeniu ateina metas matuotis. Matuotis ne tik šiltesnius rūbus, kieno didesnis baravykas, įdomesnis šakniavaisis, bet ir matuotis temperatūrą. Mes ruošiamės ją matuoti sistemingai: namuose, darbe, renginiuose, mokyklose, darželiuose, kirpyklose. Rojus medicininės technikos pardavėjams ir sąmokslo teorijų kūrėjams.
(0) 2020-03-23 20
Animaciniuose filmukuose sergantis žmogus visada vaizduojamas su termometru burnoje. Tai - ligos simbolis, turintis tikrą ryšį su realybe. Infekcijos sukelia karščiavimą, kuris tampa vienu iš ligos simptomų. Bet kaip tai vyksta? Ir kodėl sergantis žmogus karščiuoja apskritai?
(0) 2020-03-06 0
Praėjusį penktadienį Šiauliuose patvirtinus pirmąjį koronaviruso atvejį Lietuvoje, Vyriausybė nusprendė pasitelkti karius oro uostuose ir pasienyje – jie renka kontaktus iš žmonių, kurie atvyksta iš viruso paveiktų regionų. Tačiau šalies oro uostuose ir toliau dirba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, o keleivių temperatūra matuojama termovizoriais.
(2) 2020-02-23 6
Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ į Lietuvą atvežė pažangią Vokietijoje pagamintą termovizinę kamerą, kuri gali būti panaudota prevenciškai stabdant koronaviruso (SARS-CoV-2) ar kitų epidemijų plitimą šalyje. Bendrovė pirmąją tokią kamerą Lietuvoje yra pasiruošusi neatlygintinai perduoti naudotis atsakingoms tarnyboms, jei bus toks poreikis.
(6) 2020-02-20 39
Naktis, -30 laipsnių šaltis, pučia vėjas ir lauke nieko nėra. Tik viena mergina, ryžtingai kulniuojanti iki draugo namų. Ir nors jos tikslas buvo jau visai čia pat, mergina jo nepasiekia - suklumpa likus keliems metrams iki ją išgelbėti galėjusio durų skambučio. Tai nėra išsigalvota istorija - būtent tai išgyveno amerikietė Jean Hilliard.
(0) 2020-02-20 7
Ne per seniausiai buvo išanalizuota, kaip bėgant laikui kito žmogaus kūno temperatūra. Surinkti duomenys leido įžvelgti tendencijas, iš kurių matyti, kad dabartinė žmogaus kūno temperatūra yra žemesnė nei buvo XIX a.
(0) 2020-02-11 43
„Mano vyrui patinka karštos moterys, bet šiąnakt sakė, net jam per daug“ – žaviausias kada nors gydytojo girdėtas nusiskundimas dėl karščiavimo iki 40 laipsnių. Taip, karščiavimo kartais būna per daug. Nors per visą savo kuklią praktiką nesusidūriau su tikrai žalingu karščiavimu dirbdamas nei šeimos gydytoju, nei greitosios pagalbos mediku. Kol kas tenka susidurti su savijautai ir darbingumui žalingu karščiavimu, bet tai jokiais būdais nėra priekaištas pacientams: gera sergančiojo savijauta – irgi siektinas tikslas (jei nepagydai, tai bent nekankini).
(11) 2020-01-10 -18
Daugiau nei šimtmetį 37 ºC kūno temperatūra buvo savotiškas žmogaus sveikatą žymintis etalonas. Ir nors medikai jau kurį laiką įtarė, kad šį skaičių reikėtų pakoreguoti, jie manė, kad taip yra dėl labai seniai atliktų matavimų paklaidos. Iki šiol, rašo „Science Alert“.
(2) 2020-01-09 20
Stella Berndtsson galima vadinti tikru laimės kūdikiu – dar niekas pasaulyje nėra išgyvenęs, pasiekęs tokią žemą kūno temperatūrą. O viskas įvyko Lyro saloje, netoli Gotenburgo (Švedija).
(0) 2019-09-07 26
Tai yra nutikę visiems: vėluojame į susitikimą (o gal į pamoką ar paskaitą?), o nuo jo mus skiria tik laiptai, kurių nėra labai daug. Tačiau įvirtę į kabinetą būname tokie uždusę, kad, rodos, nubėgome kilometrą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos