Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmogaus oda
 
 

Žmogaus oda

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2020-07-28 37
Plikimas - viena iš tų dažniausiai vyriškų problemų, kurios sukelia didžiulį psichologinį smūgį. Niekas nenori pasenti, o plikimas - tarsi pirmasis požymis, kad jaunystė po truputį jus palieka. Laiko niekas nesustabdys, tačiau mokslininkai jau turi idėją, kaip priversti plaukus vėl augti.
(0) 2020-07-22 18
Išsigandus, susijaudinus ar patyrus kai kurias kitas emocijas mūsų odą nusėja šiurpuliukai - ji visa pasišiaušia mažais iškilimais. Kodėl? Šis klausimas domino patį Charlesą Darwiną, kuris matė, kad ši savybė padeda gyvūnams su kailiu, bet ne žmonėms. Kodėl evoliucija iš mūsų atėmė kailį, bet ne galimybę jį pašiaušti?
(1) 2020-07-14 -2
Krūtų odos niežėjimą ir tempimą retkarčiais moterims justi yra normalu, tačiau kartais tai gali tapti sunkiai ištveriama. Niežėjimą galima numalšinti drėkinamuoju kremu, bet jis gali būti ir vėžio pranašas.
(0) 2020-07-06 3
Tikriausiai visi žino tą jausmą, kai praėjus kelioms valandoms po laiko, praleisto saulėkaitoje, oda ima raudonuoti. Tada greičiausiai pagalvojate, kad be reikalo nepasitepėte kremu nuo saulės. Nors saulės nudegimai gali pasirodyti tik kaip trumpalaikė ir nebaisi smulkmena, vis dėlto tai yra laikoma tam tikra radiacinio nudegimo rūšimi.
(0) 2020-05-05 2
Kasmet pirmąjį gegužės pirmadienį visa Europa mini euromelanomos dieną. Pasaulyje nuo odos vėžio kas keturios minutės miršta žmogus, todėl neatsitiktinai Lietuvoje jau trylika metų organizuojama kampanija, skirta kovai su šia liga.
(0) 2020-02-18 33
Nugaros apačioje, šiek tiek virš sėdmenų daugelis moterų turi porą duobučių. Kadaise jos buvo pavadintos „Veneros duobutėmis“ ir nors tai nėra mokslinis terminas, būtent taip jos vadinamos ir medicinoje. Tik kodėl jos ryškiausiai puošia moterų nugaras?
(0) 2020-01-03 -25
Nemaža dalis vyrų per savo gyvenimą nupliks. Ir daugelis jų su tuo susitaiko, kai tuo tarpu kiti išbando visą galybę vaistų ir tik tada savo plikimą priima kaip neginčijamą tiesą. Tačiau galbūt ateityje plikti nebereikės?
(0) 2020-01-02 9
Nepaisant stingdančio klimato šiaurės Kanadoje ir Aliaskoje, dėl savo iš gyvūnų kailių pasiūtų apdarų inuitai nesušąla. Ir nepaisant to, kad jie Saulę mato pakankamai retai, jų oda atrodo tarsi būtų įdegusi – bronzinės rudos spalvos.
(1) 2019-11-13 11
Dirbtinės odos lopai ir šiandien naudojami medicinoje. Jie persodinami vietoj nudegimų ar žaizdų pažeistos odos ir paspartina gijimo procesą. Tačiau tai - tik labai technologiškai pažangūs pleistrai, kaip dabar mano mokslininkai. Tikra persodinimui tinkama dirbtinė oda spausdinama tik dabar.
(0) 2019-11-08 1
Lauke – minusinė arba vis besikeičianti temperatūra, patalpose kaitina karštas ir sausas oras. Tikriausiai dažnam toks derinys sukelia daug nepatogumų – veidas įgauna raudoną spalvą ir atrodo, tarsi degtų. Toks veido kaitimas ir raudonis atsiliepia mūsų išvaizdai ir netgi psichologinei savijautai, o, nesiimant priemonių, gali išsivystyti į rimtesnius odos susirgimus. Gydytoja dermatovenerologė atskleidžia, kas provokuoja rožinę, ir dalijasi patarimais, kaip spręsti šią problemą.
(0) 2019-11-06 -1
Visi dėl vienokių ar kitokių priežasčių esame patyrę niežėjimą – įkandus uodui, išsausėjus odai, prasidėjus alerginei reakcijai ar pan.
(0) 2019-11-04 -4
Stipriai vėstant orams pats laikas pagalvoti apie tai kaip saugosite savo odą šaltuoju metų laiku. Kosmetikos specialistė atkreipia dėmesį į tai, kad šiuo laikotarpiu reikia vengti drėkinančios produkcijos, o apsisaugoti padeda maitinantys kremai.
(0) 2019-09-17 2
Jei baigiantis vasarai jūsų oda įgavo sodrų įdegį, gydytoja dermatovenerologė Laima Trociukienė nepatartų per daug dėl to džiaugtis. Anot specialistės, pats nedraugiškiausias aplinkos veiksnys odai yra saulė, o jeigu tiksliau – ultravioletiniai spinduliai. 
(2) 2019-08-29 3
Vaistas nuo nuplikimo jau visai čia pat. Ir viskas ko prireiks, tai ekstravagantiško klonuotų kamieninių ląstelių bei 3D spausdintuvu atspausdinto „Jell-O“ derinio.
(0) 2019-07-30 3
Rodosi, vos stuktelėjote blauzda į kavos stalelį arba stipriau atsirėmėte į virtuvės spintelę ir ant kojos būtinai išryškėja tamsiai mėlyna „puošmena“. Kodėl mėlynės atsiranda taip greitai? Ir kas jos apskritai yra?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos