Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmogaus uoslė
 
 

Žmogaus uoslė

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-01-02 2
Levandomis vis dažniau puošiamos namų prieigos, jomis kvepia ir vonios burbulai, ir skalbinių minkštiklis, bet kodėl šio kvapo niekada nėra tekę užuosti ligoninėje arba poliklinikoje? Apie tai, ką į šį klausimą atsako mokslas, rašoma svetainėje sciencedaily.com.
(0) 2018-02-03 50
Kaskart einant pro dirbančią kepyklą, dažant sieną, maudant šunį ar sudaužius kvepalų buteliuką, debesėlis įvairių molekulių įlenda į mūsų nosis ir dirgindamos receptorius siunčia smegenims signalus apie savo buvimą, kol pagaliau pajaučiame malonų arba ne itin malonų kvapą. Dažno pažintis su kvapais apsiriboja pasipurškimu kvepalais, pauostymu, ar nesugedo maistas šaldytuve, ar kitu elementariu kasdieniniu veiksmu.
(0) 2017-08-02 3
Nors mes privalome valgyti maistą, jį skanaujame ir kitaip. Džiaugiamės jo tekstūra, grožimės išvaizda, godžiai į save geriame kvapą. Bet ar tiesa, kad maisto uostymas gali prisidėti prie svorio augimo? Neskubėkite sakyti ne, nes naujas mokslininkų tyrimas atskleidė kai ką netikėto.
(0) 2016-10-11 1
Iš tikrųjų normalioje molekulinėje būsenoje siera yra visiškai bekvapė. Tai kaip čia yra, jog dažnai jos junginių tvaiką užuodžiame net iš geroko atstumo?
(3) 2016-02-18 -25
Pamenate nemenko dėmesio sulaukusią istoriją apie Havajuose ant sustingusios lavos augančius stebuklingus grybus, kurių kvapas moterims sukelia iš proto varantį orgazmą? Atsirado norinčiųjų išmėginti uodžiamąjį afrodiziaką, o išmėginus – pasidalinti įspūdžiais.
(0) 2015-10-22 20
Žuvusio gyvūno audiniai išskiria nemalonų kvapą, kuriame yra putrescino – cheminio junginio, susidarančio dūlėjimo procesų metu mirusio organizmo audiniuose yrant sočiosioms rūgštims. Naujausio tyrimo rezultatai byloja, kad ne tik gyvūnai, bet ir mes, žmonės, tą kvapą užuodžiame ir intensyviai reaguojame.
(0) 2015-08-06 8
Kai kur nors pasaulyje pražysta lavongėlė, jos filmuoti, fotografuoti ar šiaip pauostyti plūsta tūkstančiai žmonių. O jos kvapelis – neišpasakytas. Panašus į sodrų pūvančios žuvies, užsistovėjusios kanalizacijos ir lavono kvapų mišinį. Tokios smarvės paskirtis – privilioti muses, kurios užtikrintų genų perdavimą. Bet kodėl ji traukia ir žmones?
(0) 2015-05-15 0
Prancūzijos bendrovė rado neįtikėtiną būdą, kaip pajusti ir prisiminti mirusiųjų, kuriuos mylėjome, artumą. Katia Apalategui tikina, kad mylimų žmonių kvapą galima išsaugoti kvepalų pavidalu, rašo „The Guardian“.
(1) 2015-05-14 13
51 metų vyras, kuris 44 metus kentėjo dėl užsikimšusios nosies, nustebo sužinojęs, kad visą tą laiką jo nosyje buvo įstrigęs žaislinės strėlės, su kuria žaisdavo vaikystėje, galiukas.
(0) 2014-11-25 29
50-mečiui britui kelerius metus baisiausiai skaudėdavo galvą. Be to, jis vis užuosdavo keistus kvapus. Galiausiai paslaptis išaiškėjo – magnetinio rezonanso tyrimą vyrui atlikę medikai nustatė, kad jo smegenyse jau kuris laikas gyveno 1 cm ilgio kaspinuotis.
(0) 2014-07-23 2

Kaip jūsų oda užuodžia? Pasirodo, visai neblogai, mat uoslės receptoriai yra išsidėstę ant viso kūno. O dar jie gali padėti jums išgyti.

(1) 2014-07-02 34
George'as Aldrichas – šaunus vyrukas, darbo nekeičiantis štai jau beveik 40 metų. Bet tas darbas – labai neįprastas. Pinigus jam moka už vieną labai konkretų veiksmą – uostymą.
(2) 2014-06-19 3
Šis antradienis parfumerijos pasaulyje bus neabejotinai įrašytas į istoriją. Kadangi šią dieną buvo pirmą kartą apsikeista transatlantiniais „kvapų pranešimais“ tarp Niujorko ir Paryžiaus.
(0) 2014-04-22 0
Nosis yra svarbiausias organas suvokiant skonį. Vis dėlto, užtenka pakeisti vietą, kurioje ragaujame gėrimus ir valgius ir jie patys pakeis savo skonį, rašoma BBC. Tai yra nauja mokslo rūšis, kuri kol kas vadinama neurogastronomija.
(0) 2014-01-16 0
Pušų spygliai. Medžio dūmai. Sniegas. Taip kvepia žiema, o žmonės, gyvenantys regionuose, kur aiškiai skiriasi metų laikai, žiemos metu patiria savotiškus kvapo pojūčius.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos