Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmogus ir robotai kosmose
 
 

Žmogus ir robotai kosmose

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2011-12-09 0
Planuojant žmonių keliones į kitas planetas, susiduriama su įvairiausiomis problemomis. Svarbu įvertinti ne tik techninius iššūkius, bet ir ilgalaikio skrydžio poveikį žmogaus sveikatai. Tai ypač svarbu prisiminus, jog kosmose yra pavojingai didelis radiacijos kiekis ir žmogaus organizmui įprastos traukos nebuvimas. Nors apsaugai nuo radiacijos kosminio skraidymo aparatams jau yra sukurti įvairūs antiradiaciniai skydai, gravitacijos trūkumas vis dar išlieka problema.
(1) 2011-12-02 0
Žaisti su ugnimi deguonies prisotintoje aplinkoje – kvailai įžūlus sumanymas? Toks argumentas neatrodė pakankamai svarus Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) įgulai, kuri per porą metų orbitinės stoties patalpose atliko daugiau kaip 200 eksperimentų, nes tiesiog siekė išsiaiškinti, kaip degimo procesas vyksta nesvarumo būklėje. Kaip danguje, taip ir ant žemės? Anaiptol. Vaizdo siužetas byloja, jog esant nesvarumui ugnis „elgiasi“ išties keistai.
(2) 2011-12-01 0
Gerai pagalvojus, na ir keisti gi žmonės tie kosmonautai ir astronautai. Iš gausaus pretendentų pulko į laimingųjų (?) gretas tinkamiausi kandidatai atrenkami pagal gausybę pageidautinų bruožų: proto aštrumą ir psichologinę pusiausvyrą, fizinį pasirengimą, fiziologinį atsparumą ir, žinoma, begalinį troškimą būti prisegtam viršum galingo kontroliuojamo sprogimo ir išsviestam į gyvybei totaliai priešišką terpę – kosmosą. Kaip ten bebūtų, egzistuoja ir dar vie...
(2) 2011-11-22 1
Antradienį ankstų rytą Kazachijos stepėje nusileido kosminio laivo „Sojuz“ ekipažas TKS-28/29: Mike'as Fossumas, Sergejus Volkovas ir Satoshi Furukawa. Besileidžiančią į Žemę kapsulę „saugojo“ 15 sraigtasparnių ir gelbėjimo tarnybos lėktuvų. Pirminiais duomenimis, kapsulė nusileido ant šono.
(0) 2011-11-03 0
Iki vieno iš didžiausių mokslo istorijoje eksperimentų pabaigos liko mažiau nei 24 valandos. Rusijos Biomedicinos mokslų institute (Maskva) 520 dienų trukęs beprecedentis mokslo tyrimų projektas „Mars 500“ bus užbaigtas rytoj, lapkričio 4 d. Pusantrų metų izoliacijoje praleidęs astronautų šešetas pagaliau „atvers liuką“ į laisvę. Mokslininkai entuziastingai laukia paskutiniųjų eksperimentų, o ilgus 17 mėnesių šonas į šoną ankštame, belangiame „erdvėlai...
(21) 2011-10-07 0
Per artimiausią šimtmetį žmonija gali organizuoti pirmą tikrą tarpžvaigždinę kelionę – tokią neįtikėtiną prognozę pateikė JAV Pažangių gynybos projektų tyrimų agentūra (DARPA), kuri neretai vadinama „Pentagono išprotėjusių mokslininkų departamentu“.
(2) 2011-09-26 0
Nors nepritekliai skurdina JAV, Rusijos ir kitų šalių kosmines programas, Amerikos nacionalinė aeronautikos agentūra (NASA) ir toliau varžosi su Rusija atlikdama įvairiausius kosmoso tyrimus. Ko gero, tai vienintelė mokslo sritis, kur tokios varžytynės nemažina tempo nuo pat istorinio J. Gagarino skrydžio prieš pusšimtį metų. Dabar jų objektai – Mėnulis, Marsas, Jupiteris…
(6) 2011-08-27 0
NASA paviešino kelis 1983-1985 metais vykusių skrydžių į kosmosą vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuotas ne tik astronautų darbas, bet ir linksmybės.
(8) 2011-08-18 0
Sekmadienį astronautų grupė, neiškėlusi kojos iš Maskvos priemiesčio, pasiekė naują skrydžio į kosmosą rekordą – 438-ių dienų, arba 73-ių kelionių į Mėnulį ir atgal.
(0) 2011-06-15 0
Šią vasarą viso pasaulio, taip pat – ir Lietuvos, moksleiviai kviečiami dalyvauti Robotikos mokyklos skelbiamame konkurse, kurio metu bus kuriama roboto kelionė į Mėnulį – „Moonbots 2.0, Google Lunar X PRIZE LEGO“. O perspektyvų nesibaidantys Lietuvos moksleiviai būsimiems konkursams pasiruošti galės specialioje konstravimo ir programavimo stovykloje šalia ežero Trakų rajone.
(0) 2011-05-27 0
Du Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgulos nariai šį trečiadienį išėjo į atvirą kosmosą, išmėginę naujus fizinius pratimus, turinčius padėti išvengti dekompresijos ligos ir taupyti deguonį, pranešė JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA).
(7) 2011-05-26 0
Galbūt jau labai greitai turistai ilsėtis kils ir į beorę erdvę. Na, o koks gi Žemės, Mėnulio, kosminės stoties stebėjimas ir apskritai poilsis kosmose be šalto alaus? :)
(25) 2011-04-14 10
50-ųjų pirmojo žmogaus skrydžio į kosmosą metinių proga Europos kosmoso agentūra „rekonstravo" Jurijaus Gagarino orbitos trajektoriją ir nufilmavo vaizdą, kurį jis 1961 m. balandžio 12 d. galėjo matyti iš orbitos.
(7) 2011-04-02 0
Kas nėra kada nors gyvenime užvertęs galvą į naktinio dangaus platybes ir tyrinėjęs paslaptingą tamsią kosmoso gelmę? Linksmo būdo žmonės mėgsta pajuokauti: dėl gamtinių reikalų atlikimo ypatybių tai dažniau daro vyrai… Šiaip ar taip, dažniausiai mes žvelgiame į Mėnulį, žvaigždynų figūras, rečiau plika akimi įžiūrime kokią planetą.
(4) 2011-03-24 0
Naujieji Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) kostiumai gali atrodyti kaip nevykęs bandymas atkartoti žinomo animacinio filmuko „Teletabiai“ herojus, tačiau tai gali būti lemtingas faktorius, apsaugantis astronautus atvirame kosmose, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos