Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmogus ir robotai kosmose
 
 

Žmogus ir robotai kosmose

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2012-12-05 9
Astronautų nemiga Tarptautinėje Kosminėje Stotyje (TKS) virsta legendomis. Ten dirbantys astronautai reguliariai ryja migdomuosius, tačiau išmiega vidutiniškai tik po 6 val., o tai yra gerokai mažiau nei numato techninis TS reglamentas (8,5 valandos miego). Tai gali atsiliepti rimtomis nuovargio problemomis. NASA specialistai sugalvojo išeitį ir ruošia specialią kovai su nemiga TKS skirtą operaciją.
(0) 2012-11-19 32
Marsaeigio „Curiosity“ siunčiami duomenys leidžia manyti, kad astronautai galėtų išgyventi Marse – radiacijos lygis šios planetos paviršiuje yra panašus į tą, kurį patiria Žemės orbitoje, Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dirbantys astronautai.
(3) 2012-10-23 0
Mokslininkai sako, kad ne ateiviai, o čiaudėjimas yra pagrindinis pavojus astronautams, kurie dalyvauja kosmoso skrydžių misijose, rašo dailymail.co.uk.
(12) 2012-08-02 0
Vokietijoje įsikūręs DFKI Robotų inovacijos centras – vienas stipriausių robotų gamintojų Europoje. Jų robotai skraido, plauko, ropoja ir žinoma – žingsniuoja. Vienas paskutinių DFKI projektų – moteriškos išvaizdos robotas humanoidas AILA, kuris darbui kosmose mokomas Tarptautinės kosminės stoties (TKS) „Columbus“ modulio kopijoje.
(32) 2012-07-24 2
Astronautai, kurie buvo išėję į atvirą kosmosą, ne kartą kalbėjo apie jo nepaprastai savitą kvapą. Jie jo negali užuosti tuo metu, kai būna kosmose, nes kostiumų vidus atsiduoda tiesiog plastmase. Tačiau sugrįžę į kosminę stotį ir nusiėmę šalmus, jie pajunta stiprų, išskirtinį kvapą. Jis lieka jų kostiumuose, šalmuose, pirštinėse ir įrankiuose, rašo lifeslittlemysteries.com.
(0) 2012-07-09 0
Pakilti į kosmosą – užduotis ne iš lengvųjų. Iššūkiai nesibaigia net ir palikus Žemės atmosferą. Viena iš pagrindinių problemų kosmose – ilgo skrydžio metu nesvarumas didina kaulų trapumą ir menkina raumenų masę. Kad to pavyktų išvengti, mokslininkai ėmėsi tyrinėti Caenorhabditis elegans – mikrokirmėles, kurių organizmai genomo lygmenyje turi stebėtinai daug panašumu su žmogaus organizmu. Naujausio tyrimo metu pastebėtas keisčiausias iš visų š...
(1) 2012-05-10 0
Ateities astronautai, kurie dirbs Marso paviršiuje, rizikuoja patirti DNR lygiu vyksiančius bendruosius sveikatos pokyčius. To priežastis – padidėję radiacijos kiekiai, pirmadienį pareiškė žymus Rusijos akademikas, kurį cituoja naujienų agentūra „RIA Novosti“.
(2) 2012-04-24 1
Pramuši ledą – randi sidabrą, pramuši sidabrą – randi auksą. Tačiau kalba šįsyk – ne apie kiaušinius ir ne apie naujųjų rusų „matrioškų“ kolekcijas. Tiesa, principas išlieka tas pats: burbulas, jame – kitas burbulas, kuriame – dar vienas burbulas. Žemėje tokių trigubų burbulų akimirksniu nepripūsi. O štai ten, kur gravitacijos nėra, Deividu Koperfildu gali tapti kiekvienas. Ir pramušinėti nereikia nieko – viskas matyti kaip ant delno.
(11) 2012-04-17 5
Kai išnyksta traukos jėga, su smegenimis nutinka keistų dalykų. Kaip galėtume apsaugoti astronautus nuo galvos praradimo, aiškinasi Anilas Ananthaswamy'is.
(5) 2012-04-17 0
Rusijos inžinieriai ir mokslininkai sukūrė robotą androidą, skirtą darbui kosmose, praneša gizmod.ru.
(1) 2012-03-14 0
Po ilgesnių nei mėnesio trukmės misijų Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) atlikus NASA astronautų smegenų vaizdinimo tyrimus aptikta potencialiai rimtų anomalijų, kurios gali kelti grėsmę ateities ilgalaikėms kosminėms misijoms.
(4) 2012-02-24 0
Būsimasis Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) vadas, kanadietis Chrisas Hadfildas (Chris Hadfield) apsilankė Laarivee gitarų dirbtuvėse Vankuveryje (Kanada) – čia pagaminta speciali gitara Tarptautinei Kosminei Stočiai. Skambinimo gitara nesvarumo būsenoje iššūkius išmėginęs astronautas neslepia – patirtis išties unikali ir netikėta.
(4) 2012-02-20 0
Bedeguoniame kosmoso vakuume ugnis nedega, bet šaudyti būtų įmanoma. Šiuolaikinėse kulkose jau yra oksidanto – junginio, kuris sukeltų parako sprogimą, taigi, kulką iš šautuvo vamzdžio galima būtų paleisti bet kurioje Visatos vietoje. Tam nereikalingas atmosferos deguonis, rašo lifeslittlemysteries.com.
(0) 2012-02-10 0
Gali būti, jog jau netolimoje ateityje panorėjus patirti nesvarumo būseną, trenktis į kosmosą ar mėginti įsiprašyti į NASA nesvarumo pratybų lėktuvą „Vomet Comet“ KC-135A nebereikės. Pakaks nusigauti į unikalų „linksmųjų kalnelių“ atrakcioną su parabolės trajektorijos taku ir raketą primenančiu bolidu.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos