Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmogus ir robotai kosmose
 
 

Žmogus ir robotai kosmose

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(16) 2013-12-30 0
Jei žmonėms kada nors pavyktų nukeliauti į planetą, kuri didesnė už Žemę, kelionė, ko gero, būtų kupina pavojų ir rizikos. Tačiau pasiekus tikslą, lauktų bent jau toks nedidelis džiaugsmas: gruzdintos bulvytės ar traškučiai didesnio už Žemę dangaus kūno paviršiuje būtų traškesni ir iškeptų greičiau. Užtat pati kelionė kepto maisto smaguriams reikštų šiokį tokį pasninką – mat nesvarumo būsenoje maisto iškepti neįmanoma, rašo bbc.co.uk. Neįmanoma?
(4) 2013-12-11 1
Kosminė spinduliuotė Marso paviršiuje nekelia didelio pavojaus būsimų pilotuojamų ekspedicijų į šią planetą dalyviams ir ilgalaikėms Marso kolonizavimo misijoms, pranešė NASA mokslininkai.
(0) 2013-11-18 0
Robotas – asistentas Robonaut, kuris buvo sukurtas NASA specialistų bei astronautų, kad šie gautų pagalbininką jų nelengvame darbe, nuo šiol turės naujas galimybes. Anksčiau robotas – humanoidas turėjo pažangias rankas, kuriomis galėjo atlikti sudėtingas operacijas.
(0) 2013-11-13 0
Kanadiečių astronautas Chrisas Hadfildas (Chris Hadfield) pokalbių laidoje „Conan“ iš vedėjo sulaukė klausimo: „O jūs vyrukai ten, kosmose, kada nors skalbiatės?“ ir nuoširdžiai atsakė, kas įvyksta su nešvariu apatiniu trikotažu (apatinėmis kelnaitėmis, kojinėmis, berankoviais marškinėliais ir t. t.). Kas iš to išėjo – žiūrėkite laidos vaizdo įraše.
(0) 2013-11-11 0
NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos inžinieriai pademonstravo robotą, kuris galės judėti stačiomis uolų sienomis ir kalnų nuolydžiais, tam naudodamas šimtus trumpų kabliukų, kuriais bus užsikabinama už nelygumų.
(5) 2013-10-25 0
Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dirbanti NASA astronautė Karen Nyberg pademonstravo, kiek mažai jėgos tereikia norint pajudėti kosmose. Pasirodo, tam užtenka vos vieno plauko.
(1) 2013-10-23 0
Jokio dušo. Jokių prausimosi procedūrų. Jokio pasirąžymo atsistojus. Europos kosminės agentūros ESA savanoriai "lovonautai" iš patalo Tulūzoje (Prancūzija) nesikėlė 21 parą. Maža to, vardan mokslo 3 savaites jie išgulėjo 6 laipsniu kampu pakeltomis pėdomis. Taip buvo tyrinėjamas kosminio skrydžio poveikis būsimų astronautų kūnams.
(0) 2013-10-16 0
Rimtas įspėjimas ateities kosmoso kolonizatoriams: kosmose gimę ir į Žemę grįžę organizmai sunkiai susidoroja su gravitacija ir jos poveikiu – mikrogravitacijos sąlygomis užaugę kosmoso kūdikiai ant Žemės patiria nuolatinį svaigulį ir dezorientaciją.
(0) 2013-10-10 0
NASA nori, kad jai būtų sukurtas 3D spausdintuvas, kuris kosmonautams leistų atsispausdinti maisto produktų. Kompanija „Systems and Materials Research Corporation“, kuri tuo ir užsiima, iš pradžių negalėjo parodyti to, kuo ji užsiima, tačiau galų gale demonstracija įvyko.
(1) 2013-09-20 0
Vilniuje vykstančioje konferencijoje SEMWO 2013 lankėsi Sovietų Sąjungos kosmonautas Georgijus Grečko, kuris, nepaisant labai rimtos profesijos, atvirai ir su humoru papasakojo apie gana baugius nuotykius kosminėje stotyje „Saliut-6“ ir kosmonautų gyvenimo užkulisius.
(3) 2013-09-17 2
Esate žmogus, kuris dienas su pasimėgavimu leistų ant sofos, žiūrėdamas televizorių? O gal su malonumu valandų valandas sėdite prie kompiuterio ir pliekiate žaidimus ar laiką leidžiate socialiniuose tinkluose? Tuomet esate tinkamas kandidatas į gerai apmokamą NASA tyrimą ir galbūt nuo jūsų priklausys žmonių kosminių kelionių ateitis.
(26) 2013-09-10 2
Kas tik pastaraisiais mėnesiais nenorėtų nuskraidinti žmonių į Marsą? Olandų nepelno siekianti organizacija su projektu „Mars One“, JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama), net „Apollo 11“ astronautas Bazas Oldrinas (Buzz Aldrin) ir kosmonautė Valentina Tereškova rimtais veidais svarsto žmonių apsigyvenimo Raudonojoje planetoje galimybes. Viliamasi, kad pirmasis žmogaus skafandro pėdsakas Marse bus paliktas jau kitą dešimtmetį. Bet kas iš tiesų laukia pirmųjų negyvojo pasaulio kolonistų?
(2) 2013-08-23 0
Praėjusį mėnesį iš anksto planuotas standartinis pasivaikščiojimas atvirame kosmose vos nesibaigė tragedija – vieno Tarptautinės kosminės stoties astronauto skafandras sugedo ir pradėjo į jo šalmą leisti vandenį. Skrydžių inžinierius Luca Parmitano apie tai pirmąkart prakalbo savo tinklaraštyje.
(0) 2013-08-12 0
Europos kosminės agentūros ESA video skyriaus kolektyvas apklausė įvairių Europos miestų gyventojus, kad išsiaiškintų, ką europiečiai galvoja arba įsivaizduoja apie tai, kas vyksta po astronautų skrydžių kostiumais. Sulaukta įvairių nuomonių: kai kas galvoja, kad astronautai vilki popieriniais apatiniais, kiti galvoja, kad nesvarumo būklėje nešvarumai labai lengvai atitrūksta nuo kūno paviršiaus ir erdvėlaivio viduje plaukioja visokių kūno "gėrybių" (pleiskanų, prakaito lašelių ir t.t.) debesėliai. Galų gale, kiek kartų per misiją ir kaip astronautai orbitoje skalbiasi savo apatinius ir viršutinius drabužius?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos