Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmogus ir robotai kosmose
 
 

Žmogus ir robotai kosmose

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2015-12-27 21
Mokslininkų komanda šiuo metu vysto gana keistoką projektą – jo tikslas yra dirbtinėmis Marso sąlygomis, kurios yra ganėtinai nykios ir ne itin tinkamos žemės ūkiui, išauginti bulves.
(0) 2015-12-21 17
<i>Vanduo iš šlapimo, dvynių paradoksas ir kosminiai ledinukai</i>
(5) 2015-12-19 53
Portalas „BuzzFeed“ domėjosi, su kokiais sunkumais susiduria kosmoso mokslininkai, stengdamiesi palaikyti į dangaus platybes siunčiamų žmonių gyvybes.
(2) 2015-12-08 51
Astronautai daro tai, apie ką daugelis mūsų gali tik pasvajoti – gyvena mikrogravitacijos sąlygomis, iš kosmoso stebi Žemės rutulį ir nesvarumo būsenoje atlieka daugybę įdomių eksperimentų. Tačiau darbas kosmose ne visada būna malonus.
(0) 2015-12-03 24
Kosminiai skafandrai evoliucionavo gana įdomiai. Mums įprasta herojus astronautus fantastiniuose filmuose matyti vilkinčius baltais "šarvais" su tviskančiais šalmo antveidžiais. Tačiau toli gražu ne visi skafandrų variantai buvo tokie kerintys – būta ir labai keistų, ir visai netikusių. Visokių keistenybių rasime ir NASA skafandrų arsenale. Kai kurie egzemplioriai iš tikrųjų buvo panaudoti kosmose, o kiti taip niekada ir nepakilo nuo Žemės. Tačiau rimtų išbandymų patyrė visi. Juk svarbiausia – astronauto saugumas.
(0) 2015-12-02 18
Įprastai nesvarumo būsenoje gerti skysčius nėra taip paprasta – mikrogravitacijos sąlygomis gėrimus tenka siurbčioti iš maišelio per šiaudelį. Pamėginkite kada nors labai ištroškęs, (pvz., po intensyvios treniruotės) atsigerti per šiaudelį :) Prireiks kantrybės ir laiko. Tačiau pastarosiomis dienomis Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) eksperimentuojama su specialiais nesvarumo puodeliais. Gerdami iš jų astronautai atsigerti galės šiek tiek normaliau nei siurbčiodami per šiaudelį.
(1) 2015-10-22 55
Vadas Scottas Kelly visai neseniai pasiekė naują rekordą, kadangi tapo žmogumi, kuris yra ilgiausiai išbuvęs kosmose.
(0) 2015-10-11 2
Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ televizija išplatino vaizdo įrašą, kuriame Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) 39/40 ekspedicijos įgula stoties viduje atlieka cirko triukus.
(0) 2015-09-17 5
Rusijos kosmonautas Genadijus Padalka šeštadienį saugiai grįžo į Žemę kartu su dviem kitais Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgulos nariais ir tapo ilgiausiai kada nors kosmose išbuvusiu žmogumi. G.Padalka, kuris kosmose praleido iš viso 879 dienas per penkis atskirus skrydžius, „Sojuz“ kapsule nusileido Kazachstano stepėje kaip planuota – 0 val. 51 min. Grinvičo (3 val. 51 min. Lietuvos) laiku kartu su Kazachstano kosmonautu Aidynu Aimbetovu ir danų astronautu Andreas Mogensenu.
(3) 2015-09-02 11
Kaip manote, koks jausmas gyventi kosmose? Tai klausimas, kuris, panašu, niekada nepraras savo aktualumo. Ta proga NASA šią savaitę suteikė galimybę pabendrauti su Scottu Kelly – astronautu, gyvenančiu Tarptautinėje kosminėje stotyje.
(4) 2015-08-28 12
Pastarieji metai žmonėms, dirbantiems Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) ar atliekantiems stoties priežiūros darbus iš Žemės, nebuvo lengvi. Birželį praėjus mažiau nei trims minutėms nuo pakilimo sprogo „SpaceX“ raketa „Falcon 9“. Anksčiau, 2014 metų spalį, tuoj po starto sprogo „Orbital Sciences“ raketa „Antares“. O balandį buvo prarasta Rusijos „Progress“ kapsulės su 3 tonomis atsargų kontrolė – kapsulė netrukus krito atgal į Žemę, rašo bloomberg.com.
(6) 2015-08-23 48
Astronautams, gyvenantiems Tarptautinėje kosminėje stotyje, nuobodžiauti tikrai netenka. Čia net ir patys elementariausi procesai gali nustebinti ir suteikti džiaugsmo.
(0) 2015-08-21 13
Netolimoje ateityje visi norintieji galės dalyvauti kosminėse misijose ir tapti istorijos dalimi. Deja, jūs netapsite tikrais astronautais, pasipuošusiais įspūdingais skafandrais. Į kosmines odisėjas jūs galėsite leistis virtualios realybės įrenginiais.
(2) 2015-07-31 24
Įsivaizduokite, kad esate kosmonautas ir pagaliau išaušo diena, kai sėsite į erdvėlaivį ir pakilsite į kosmosą. Daugelį savo gražiausių metų paskyrėte intensyvioms studijoms, mokymams ir tyrimams. Ir visa tai tik dėl vieno tikslo – kad galėtumėte pabuvoti kosmose!
(0) 2015-07-28 32
Jei tabletę antacido (rūgštingumą neutralizuojančio preparato) panardintume į stiklinę vandens Žemėje, gautume stiklinę putojančio skysčio. O štai tą patį eksperimentą pakartojus Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS), gaunamas...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos