Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmonių tarpusavio santykių istorija
 
 

Žmonių tarpusavio santykių istorija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-11-25 10
Japonijos elitiniai kariai – samurajai – šimtmečius laikėsi bušido – griežto garbės kodekso, pabrėžusio lojalumą ir garbę šaliai ir šeimai. Bušido daro įtaką Japonijos kultūrai ir šiandien.
(0) 2021-11-18 28
Senovės Japonijoje feodalinės sistemos laikais samurajus dažnai atlikdavo „harakiri“ arba „sepuku“. Tai ritualinė savižudybė, kuri buvo praktikuojama dėl vienokių ar kitokių priežasčių. Tačiau samurajus turėjo šeimas, žmonas. Kas jo žmonai nutikdavo po to ir kaip susiklostydavo tolimesnis jos gyvenimas?
(0) 2021-11-04 20
Šiais laikais, laisvėjant visuomenei, kalbėti apie lytinius santykius ir jais užsiimti taip, kaip norisi, nebėra tokia didelė gėda, kaip buvo, pavyzdžiui, viduramžiais. Priklausomybė nuo patnerio, draudžiamos sekso pozos, bausmės už neištikimybę ir daugybė kitų šiandien jau sunkiai suprantamų praktikų buvo giliai įsišaknijusios to meto visuomenėje. Čia pateikiame 5 įdomiausius – o gal keisčiausius – faktus apie seksą viduramžiais.
(1) 2021-10-02 12
Afganistanas dabar mums siejasi su rūsčiais talibų veidais, o ne atsipalaidavusiais hipiais. Bet, nors dabar sunku tuo patikėti, vos prieš pusšimtį metų hipiai ypač mylėjo Afganistaną. Per šią valstybę driekėsi „hipių kelias“. Juo tūkstančiai alternatyvaus turizmo mėgėjų autobusais, autobusiukais ar autostopu vyko iš Vakarų Europos į Indiją, ieškodami laisvės ir naujų patirčių.
(0) 2021-09-23 44
1937 m. Sovietų Sąjunga atliko pirmąjį gyventojų surašymą per vienuolika metų. Sovietų lyderiai, ypač Stalinas, labai daug tikėjosi iš jo rezultatų. Tačiau realybė pasirodė smarkiai besiskirianti nuo lūkesčių, todėl sovietai ėmėsi drastiškų priemonių – tai tapo prieštaringiausiu gyventojų surašymu Sovietų Sąjungoje.
(0) 2021-09-17 69
Didžiąją žmonijos istorijos dalį privatumas miego metu buvo svetima sąvoka. Daugelis neturtingų šeimų gyveno mažuose namuose, kur buvo tik vienas ar du kambariai, iš kurių didesni buvo miegamasis ir svetainė, kuriuose gyveno visi namo gyventojai, įskaitant svečius.
(0) 2021-09-16 5
Kukluksklanas dažniausiai laikomas išskirtinai vyriška organizacija. Bet už baltųjų rasinę viršenybę pasisakantį judėjimą JAV puoselėjo ir nemažai moterų, kurios buvo sudariusios atskirą grupę.
(0) 2021-09-15 22
2001 m. rugsėjo 11-oji nebuvo vienintelė rugsėjo 11-oji, JAV istorijoje pasižymėjusi kraujo praliejimu. 1857 m. rugsėjo 11-ąją Amerikos vakaruose, tuometinėje Jutos teritorijoje, dabartinėje Jutos valstijoje įvyko žudynės, į istoriją įėjusios Kalnų pievų žudynių vardu. Jų metu gyvybės neteko 120 geresnio gyvenimo Amerikos vakaruose ieškojusių vyrų, moterų ir vaikų.
(0) 2021-08-26 17
Šokiruojančiose retose nuotraukose matome, kaip vadinamieji „žmonių zoologijos sodai“ visame pasaulyje laikė „primityvius vietinius gyventojus“ aptvaruose, kad vakariečiai galėtų į juos žiūrėti ir šaipytis. Šiurpinantys vaizdai, kai kurie iš jų buvo padaryti dar 1958 m., rodo, kaip juodaodžiai ir azijiečiai buvo žiauriai traktuojami kaip eksponatai, pritraukiantys milijonus turistų.
(3) 2020-06-19 29
Kiek centų turite kišenėje? Už vieną galite atsisėsti ant suoliuko. Turite du? Puiku – štai jums virvė. O gal surasite visus keturis? Tuomet gausite karstą. Tai - ne pokštas, o tikra paslauga, teikta 19-20 amžiaus Anglijoje.
(0) 2020-06-18 3
Paskutiniu metu per pasaulį nuvilnijo protestų banga – policijos veiksmų nulemta George’o Floydo mirtis JAV į gatves sutraukė stūksančius žmonių, atsakas į įvykį nutiko ir Lietuvoje: čia buvo surengtas protestas, kuriuo organizatoriai teigė siekę išreikšti nepritarimą rasizmui.
(1) 2020-06-07 15
„Nužudyk mane arba priimk mane tokį, koks esu. Nes aš nepasikeisiu“, – 1783 m. markizas de Sade'as rašė savo žmonai laiške iš kalėjimo. Markizas, kuris dabar yra žinomas kaip vienas labiausiai šokiruojančių visų laikų autorių, kitų pasirinkimų nematė. Net tam, kad išvengtų kalėjimo bausmės, jis atsisakė atsisakyti to, ką laikė savo tikrąja prigimtimi.
(1) 2020-03-13 26
Ar galite įsivaizduoti žmogų, laikomą zoologijos sode ar demonstruojamą parodoje kaip gyvūną? Tai šokiruoja, bet dar ne taip seniai tai buvo realybė. Vadinamieji „žmonių zoologijos sodai“ (angl. human zoos) – ekspozicijos, kurių eksponatais tapdavo Afrikos bei Azijos gyventojai – ne tik egzistavo, bet ir pritraukdavo šimtus tūkstančių lankytojų.
(13) 2020-01-28 52
Viduramžiais, kurie Europoje truko nuo V iki XV a. pabaigos, moralinio ir lytinio auklėjimo politiką prižiūrėjo krikščionių Bažnyčia. Žmonių gyvenimai buvo reguliuojami pagal Biblijoje surašytą tvarką ir intymūs reikalai itin stropiai prižiūrėti: užsiimti seksu leista tik santuokoje ir tik tam, kad būtų pradėti vaikai.
(1) 2019-12-09 16
Budelis - tai mirties bausmės vykdytojas ir kankintojas. Nors mirties bausmė pasaulyje dar tikrai neišnyko, viduramžių laikų budelį lengviausia įsivaizduoti. Veidą dengiantis juodas gaubtuvas, platūs pečiai ir kirvis rankoje - tikriausiai taip daugelis įsivaizduoja budelius. Bet ar žmonės jų bijojo? O gal gerbė?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos