Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Zoologija
 
 

Zoologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2015-03-02 26
Ko gero, visi pamenate pasaką, kurioje Raudonkepuraitė miške sutiko vilką ir plėšrūnas mergaitę užpuolė. Pasakojimai apie vilkus ir kitus Lietuvos miškuose gyvenančius plėšrūnus eina iš kartos į kartą. Tačiau kokia situacija yra šiandien, ar vilką galima laikyti realiu pavojumi?
(9) 2015-02-24 34
Naujos saulės jėgainės bandymų metu buvo sužalota daugiau kaip 100 pro šalį skridusių paukščių. Biologų teigimu, 130 sparnuočių užsiliepsnojo tiesiog ore, kai įskrido į koncentruotos saulės energijos zoną, kurią sukuria nauja 110 MW galios „Crescent Dunes Solar Energy Project“ saulės jėgainės prie Tonopos (Nevada, JAV).
(2) 2015-02-16 26
XX a. 7 deš. NASA finansuotas mokslinis tyrimas, turėjęs padėti geriau suprasti delfinus, baigėsi skandalu. Perdėtas noras kuo geriau pažinti savo tyrimų objektą baigėsi pasikartotinais zoofilijos aktais. Tiesa, visos eksperimento detalės nebuvo žinomos iki pat 2014 m. Pati NASA vengė apie jį kalbėti, o jautri tema neleido visko atskleisti ir tyrimą vykdžiusiems ir jame dalyvavusiems mokslininkams. Tačiau 2014 m. vasarą pagrindinė tyrimo dalyvė Margaret Howe Lovatt nusprendė papasakoti visas su tyrimu susijusias smulkmenas, kurios daugelį gali šokiruoti.
(1) 2015-02-13 6
Filipinuose pastebėtas itin retas ryklys, lotynišku pavadinimu Megachasma pelagios. Šis gamtos kūrinys yra labai įdomus ir pastebimas ypač retai, skelbia portalas businessinsider.com.
(1) 2015-02-02 16
Gamtos fotografas Marius Čepulis pastebėjo ir nufotografavo keistą paukštį, kuris Lietuvoje užfiksuotas pirmą kartą.
(0) 2015-01-28 16
Būna ir taip. Vienoje Norvegijos slidinėjimo trasoje sniegu šliuožiančius ir kartais griuvinėjančius dvikojus padarus su pagaliais rankoje įdėmiai stebėjęs kurtinys nusprendė pademonstruoti, kas čia viršininkas. Karingai nusiteikęs paukštis staiga puolė sniegan pagriuvusį berniuką.
(0) 2015-01-22 56
Viktorijos valstijos (Australija) pakrantėje toks gyvis ištrauktas pirmą kartą – žvejai dievagojasi tikrai neprisimeną, kad tinkluose kada nors būtų pavykę aptikti štai tokį sutvėrimą.
(0) 2015-01-18 36
Filadelfijos Drekselio universiteto surengtoje drugelių parodoje netikėtai surastas drugelis, kurio viena pusė – vyriška, o kita – moteriška. Tokį atradimą užfiksavo jau į pensiją išėjęs chemijos inžinierius Chrisas Johnsonas, parodoje dalyvavęs kaip savanoris.
(0) 2014-12-15 36
Gali būti, kad artimiausiu metu plaukimo stilių sąrašą teks papildyti (arba pakoreguoti – pvz., vietoj žodžio "peteliške") nauja sąvoka – plaukimas apuoku. O precedentą tam davė nekasdieniškas įvykis, kurį Didžiajame Mičigano ežere prie Čikagos nufotografavo ir nufilmavo ornitologas Steve Spitzeris.
(0) 2014-12-11 18
Baltoji kielė, mažutis, nebaikštus paukštelis, bėgioja apšalusia Kuršių marių pakrante, tarp apledėjusių Ventės rago molo akmenų ir lesioja užtiktus trupinėlius sąnašose tarp sraigių kiautų.
(0) 2014-11-14 14
Rumunijos Lipovos miesto gyventojai vieną naktį savo namuose sulaukė nekviestų svečių, su kuriais jie kovoja iki šiol. Net pro mažiausius plyšius į vidų plūstančios boružės nuklojo visus paviršius – kilimus, stalus, palanges. Manoma, kad iš viso miestelyje yra ne vienas milijonas šių vabzdžių.
(1) 2014-11-10 75
Iš pirmo žvilgsnio kutenimas atrodo įprastas mūsų socialinio gyvenimo reiškinys: tėvai vaikus kutena norėdami juos pralinksminti, o porų santykiuose jis yra dažnas tarpusavio ryšio stiprinimo žaidimas. Vis dėl to, jis nėra gerai ištyrinėtas: nėra vienareikšmiško atsakymo, kaip fizinis prisilietimas sukelia vienodą emocinę išraišką (šypseną arba juoką), kuri nebūtinai sutampa su psichologine kutenamojo savijauta t.y. gali sukelti baimę, paniką ir priminti net kankinimą. Tuo tarpu šypsena ir juokas natūraliai yra tiesiogiai siejami su gera nuotaika. Tai vadinama kutenimo fenomenu. Kaip reziumuoja (Harris, 2012), šypsena kutenimo metu tiek pat gali būti susijusi su gera nuotaika, kiek ašarojimas pjaustant svogūnus yra susijęs su liūdesiu ar skausmu.
(1) 2014-11-06 5
Europoje gyvenančių paukščių šiuo metu yra 421 mln. mažiau, lyginant su padėtimi prieš tris dešimtmečius, o dabartinė aplinkos būklė nepalanki daugeliui įprastų rūšių, sakoma pirmadienį paskelbtoje studijoje.
(2) 2014-11-04 36
Šilti rudens orai sąlygoja intensyvesnę voragyvių migraciją į patalpas – vorai tiesiog užplūdo gyvenamuosius ir ūkinės paskirties pastatus. Vis dėlto jei savo namuose pamatytumėte vieną, kitą vorą, neskubėkite panikuoti. Verčiau apsidžiaukite ir pabandykite įsivaizduoti, kaip turėjo jaustis vieno pramoninio pastato Baltimorėje savininkas. Pasirodo, nariuotakojai voratinkliais nuklojo 95 proc. jam priklausančių patalpų. Tai prilygsta 4 akrams arba 3 amerikietiško futbolo aikštėms. Preliminariais vertinimais, pramoniniame pastate apsigyveno maždaug 107 mln. vorų.
(9) 2014-10-28 179
Mokslininkai išsiaiškino, kad pinigai pakeičia net beždžiones.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos