Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Zoologija
 
 

Zoologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(13) 2011-12-30 1
Jis entuziastingai nuo žemės renka medgalius, sulaužo į smulkesnes dalis ir rūpestingai sustato juos į krūvelę. Tai – laužas. Tik dar neuždegtas. Tačiau Kanzi ir ši užduotis – vieni niekai. Atsargiai, kad neapsidegintų pirštų, Kanzi brūkšteli iš dėžutės ištrauktą degtuką ir laužo prakurai netrunka suspragsėti. Kanzi – ne žmogus. Jis – mažųjų šimpanzių (angl. – „bonobo“) patinas. Kanzi aistra ugniai ir laužams verčia susimąstyti ne apie kokias ...
(14) 2011-12-23 0
Plikieji smėlrausiai – neįprasti ir nepaprastai įdomūs Rytų Afrikos savanose gyvenantys negausios smėliarausinių šeimos atstovai, pasižymintys ištisa puokšte neįprastų fizinių ypatybių, kurios sudaro joms galimybes sėkmingai gyvuoti negailestingame požeminiame pasaulyje: jos yra aklos, jų oda nejaučia skausmo, be to, medžiagų apykaita šių žiurkių organizmuose vyksta labai lėtai. Tačiau mokslininkus labiausiai domina unikalus šių gyvūnų ilgaamžiškumas: gyvena...
(4) 2011-12-14 0
Apie fenomenalų varninių paukščių apsukrumą rašėme vos prieš keletą dienų. Juo netruko įsitikinti ir Vilniaus gyventojas Julius, ne tik savo akimis matęs, bet ir spėjęs užfiksuoti, kaip didžiulis juodvarnis pietums parsiskraidino ir sudorojo indelį burokėlių mišrainės.
(17) 2011-12-09 1
Mokslininkus pribloškė netikėtas socialinio eksperimento su gyvūnais rezultatas. Laboratorinei žiurkei buvo duota pasirinkti – graužti šokoladą vienai ar išvaduoti narvelyje įkalintą kitą žiurkę, tačiau šokoladiniu skanėstu dalintis su ja. Padarėlio pasirinkimas nustebino eksperimento autorius – paaiškėjo, jog empatija ir prosocialumas būdingas ne vien primatams, bet ir primityvesnių rūšių žinduoliams.
(11) 2011-12-01 5
Gamtos mylėtojas žiniasklaidai noriai papasakojo, kaip dvi dienas atokioje Naujajai Zelandijai priklausančioje saloje stebėjo gigantišką vabzdį, nepabūgusį užsiropšti ant jo rankų ir draugiškai sutriauškusį morką. Milžiniškas į žiogą ar svirplį panašus gyvis, kurio gentainiai N.Zelandijoje vadinami didžiosiomis vetomis (maor. – „wētā“), buvo gerokai sunkesnis už žvirblį ir svėrė net triskart daugiau už pelę. Tai – didžiausias gyvas vabzdys, kada nors ...
(4) 2011-11-24 0
Čikagos universiteto pirmakursis Matthew Krisiloffas iškėlė sau neįprastą tikslą: pristatyti JAV rinkai naują maisto šaltinį - vabzdžius. Studentas įkūrė įmonę „Entom Foods“ ir yra įsitikinęs, kad tėvynainių nusistatymą prieš tokį racioną jam pavyks įveikti, rašo Discovery.com. Šiuo metu kompanija parduoda JAV rinkai „pritaikytus“ produktus: vabzdžius, kuriems pašalintos „fui“ jausmą sukeliančios dalys: akys, sparnai, kojos, bei traškus „egzoskele...
(0) 2011-11-11 0
Iki šiol manyta, kad žinduoliai, šviesos kiekį, pasiekiantį tinklainę, reguliuoja nerviniais signalais, keliaujančiais tarp akių, vyzdžio ir smegenų. Bet dabar King-Wai Yau su kolegomis iš Džono Hopkinso universiteto Baltimorėje (Merilendo valstija) atrado, kad gyvūnų, aktyvių naktį, temstant ar auštant – pavyzdžiui, kačių, šunų, žiurkėnų – izoliuoti akių obuoliai ir toliau reaguoja į šviesą.
(8) 2011-11-05 2
Kirai yra įžūliai drąsūs paukščiai – tai liudija ir šis unikalus kadras, kuriame užfiksuota, kaip kiras narsiai atakuoja jūrinį erelį.
(1) 2011-10-19 0
Mokslininkus jau seniai stebino tai, kaip pandos sugeba išgyventi misdamos tik sunkiai virškinamu bambuku. Pasirodo, kad joms padeda bakterijos. Nors iki 160 kilogramų sveriančios pandos yra artimai susijusios su mėsėdžiais, didžiąją dalį jų maisto raciono sudaro augalai, tiksliau – bambukai.
(1) 2011-10-18 0
Sostinės Neries pakrantėje sekmadienį iškelti inkilai į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytiems didiesiems dančiasnapiams. Prie upės, ties Žirmūnais, nebeliko medžių su didelėmis drevėmis, kuriose peri reta ir saugoma vandens paukščių rūšis.
(4) 2011-09-30 0
Lapus skinančių Acromyrmex genties skruzdžių (angl. – „leafcutter ants“) statiniai primena milžiniškus žemės ūkio paskirties megapolius, kuriuose iki 7 mln. individų augina atžalų maitinimui skirtus grybelius. Kad derlius būtų geras, būtina tam tikra temperatūra, kurią „megašiltnamiuose“ palaiko unikali vabzdžių įrengta vėdinimo sistema.
(2) 2011-09-21 0
Ventės rago ornitologus stebina rudeninė paukščių migracija – šiemet sparnuočių išskrenda net keletą kartų mažiau nei įprastai tokiu metu.
(0) 2011-09-15 0
Varnos ir krankliai ne prasčiau už beždžiones įveikia atidėto atlygio užduotis, gardesnio kąsnelio išlaukdami iki penkių minučių. „Rezultatai stebina, nes mes žinojome, kad paukščiai galbūt galės palaukti kelias sekundes, bet tikrai ne tiek ilgai, – sako Strasbūro universiteto etologijos dr. Valérie Dufour. – Kai kurie laukė kelias minutes, o tai jau galima lyginti su beždžionių gebėjimais."
(1) 2011-08-13 0
Sulėtinti kadrai visada atrodo neblogai. Tačiau sulėtintas laukinio gyvūno judesys gali palikti tiesiog pribloškiamą įspūdį. Plėšrūnams apuokams charizmos ir taip nestinga. Ir vis tik kaip galingai atrodo šio mistiško skrajūno skrydis – iš lėto ir iš arti.
(0) 2011-08-10 0
Paaiškėjo, kad Pietų Kazachstano dykumoje atkasti du kaulai priklausė vienam iš pačių didžiausių paukščių, kurie kada nors sklandė Žemėje. Sprendžiant iš vėlyvuoju Kreidos periodu gyvenusio paukščio liekanų, šio ūgis siekė daugiau nei 3 metrus, o svoris – virš pusšimčio kilogramų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos