Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Zoologija
 
 

Zoologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-12-31 1
Net vorų bijančius asmenis pralinksmins pagal dainą „YMCA“ šokantis povinis voras (Maratus Volans, - lot.), kurio linksmus judesius nufilmavo entomologas Jurgenas Otto.
(0) 2013-12-27 1
Jei kada vaikštinėjant gamtoje kils nenumaldomas noras pauostyti akį traukiantį gėlės žiedelį, nepraraskite budrumo ir prieš tai įsitikinkite, ar tas gėlės žiedas nėra... maskavimosi meną tobulai įvaldęs plėšrus sausumos gyvūnas.
(4) 2013-12-13 3
Rusijoje gyvenanti šeima ant savo namo stogo netikėtai užfiksavo varną, kuri mėgaujasi žiemos teikiamomis pramogomis – čiuožinėjimu. Tam ji pasirinko statų namo stogą, o jos čiuožykle tapo pats paprasčiausias dangtelis nuo majonezo.
(0) 2013-12-12 1
Grynas.lt skaitytoja Violeta labai nustebo Garliavoje pamačiusi kartu su kitais varniniais paukščiais besisukiojančią vyšninės spalvos plunksnomis pagražintą kuosą. Moteris svarsto, ar tik nebus paukštį kas tyčia perdažęs plaukų dažais. Tačiau ornitologai sako, kad tai – nors ir nedažnas, bet logiškai paaiškinamas reiškinys.
(0) 2013-12-10 0
Niujorke apsigyveno nauja tarakonų rūšis – šalčio visiškai nebijantys japoniniai tarakonai "Periplaneta japonica", skelbia "LiveScience.com". Šios rūšies vabzdžių JAV iki šiol niekada nebuvo pastebėta.
(0) 2013-12-08 0
Virškinimo organo trūkumas žuvyse bei kituose gyvūnuose gali būti nulemtas genų.
(2) 2013-11-26 2
Iki šiol gydytojai pacientus turėjo gydyti nuo bičių įkandimų, tačiau panašu, kad greitai bitės gali tapti pagalbininkėmis medicinoje, rašo mashable.com.
(5) 2013-11-25 5
Ar kada susimąstėte, kad didžiąją gyvūnijos pasaulio dalį sudaro rūšys, kurių individai... neturi skausmo receptorių? Mes, žmonės, kaip ir kiti žinduoliai, juntame skausmą – iš emocinio ir fizinio skausmo mokomės ir keičiame savo elgesį. Tačiau su dauguma Žemės gyvūnų yra visiškai kitaip. Paprasčiau tariant, jie yra gyvi robotai, nejaučiantys skausmo, todėl ne tik nesugeba išmokti, kas yra pavojinga ir ko reikia vengti, bet ir aklai tęsiantys pradėtą veiklą net ir žūties akimirkomis.
(0) 2013-11-20 -1
Arktiniuose vandenyse, netoli Kanados žvejai sugavo ypatingai keistos ir kraupios išvaizdos pabaisą. Po ilgų spėlionių, koks tai gyvis, ichtiologai galų gale identifikavo, kad į tinklus pakliuvo superreta kremzlinė žuvis.
(0) 2013-11-20 2
Mokslininkų tyrimai parodė, kad varnos – labai intelektualūs paukščiai, galintys ne tik prisiminti žmonių veidus, bet ir slėpti savo maistą tam, kad jo nepaimtų kiti. Anksčiau manyta, kad varnos maistą slepia dėl streso. Pasirodo, jos tai daro todėl, kad galvoja, jog jį kas nors gali pavogti.
(6) 2013-11-19 6
Galingieji albatrosai – išties neįtikėtini sutvėrimai. Manoma, kad 3,5 m ilgios sparnus turintys skrajūnai aplink Žemę sugeba apskrieti per 46 paras. Maža to, šis paukštis gali nenutūpdamas ir nė sykio nesumodamas sparnais nuskrieti 15 tūkst. km ir skrydžio metu beveik nenaudoti energijos. Albatrosų sklandymo paslaptys mokslininkus glumina jau seniai. Tačiau jie mano pagaliau perpratę nežemiškus šių didingų sparnuočių sugebėjimus.
(0) 2013-10-23 0
Ar Pietų Kalifornijoje į krantą išplaunamos jūrų gyvatės gali būti nelaimės pranašai? Toks klausimas kilo spalio 13 d. Katalinos salos pakrantėje radus 5,5 m ilgio, o spalio 18 d. Ošensaide – 4 m ilgio juostažuvę, dar kitaip vadinamą Silkių karaliumi. Anot japonų žvejų, 2010 m. kovą prieš 8,8 balo stiprumo žemės drebėjimą Čilėje pagausėjo juostažuvių. Tas pats buvo pastebėta ir 2011 m. prieš 8,9 balo stiprumo žemės drebėjimą Japonijoje, rašo losangeles.cbslocal.com.
(0) 2013-10-21 0
Džordžijos technologijų instituto (JAV) mechaninės inžinerijos ir biologijos profesoriaus Davido Hu postuluotas "Šlapinimosi dėsnis" skamba taip: beveik visi žinduoliai savo pūslę ištuština per maždaug tą patį laiko kiekį. Kitaip tariant, kas tu bebūtum –žmogus, dramblys ar karvė – nusišlapinimui prireiks vienodai laiko.
(0) 2013-10-15 0
Šį rudenį Kuršių nerijoje jau antrą kartą randama į krantą išmestų durklažuvių liekanų.
(9) 2013-10-07 3
La Arenos paplūdimyje (Kantabrija, Ispanija) spalio 1 d. buvo rastas fantastiško dydžio jūrų sutvėrimo lavonas. Paaiškėjo, kad bangos į krantą išplukdė gigantišką nugaišusį kalmarą, kurio ilgis toks, koks keturaukščio namo aukštis (apie 9 metrus). Pabaisa svėrė 180 kg. Tai yra "Architeuthis dux" rūšies egzempliorius – didžiausias bestuburis Žemėje. Milžiniško galvakojo kūnas nugabentas į Kantabrijos jūrų muziejų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos