Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Zoologija
 
 

Zoologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(75) 2009-06-13 0
Kokiu greičiu gali evoliucionuoti rūšys? Per kelerius metus, atskleidė Kalifornijos universiteto Riversaide biologų atliktas eksperimentas, praneša „Physorg.com“.
(73) 2012-09-20 6
Prieš keletą dienų publikuotoje kontroversiškoje Prancūzijos mokslininkų tyrimo ataskaitoje dėstoma, jog žiurkes ilgą laiką šėrus populiariausiomis genetiškai modifikuotų (GMO) kukurūzų atmainomis, gyvūnų organizmuose išsivystė siaubingi augliai ir buvo pažeisti kiti vidaus organai. Mokslininkai pabrėžia, jog tyrimo rezultatai kelia nepaprastai rimtų klausimų apie GMO produktų saugumą ir biotechnologinių kompanijų patikimumą.
(26) 2012-11-06 0
Šiauriniame N. Zelandijos kyšulyje, Opapės paplūdimyje rasti dviejų iki tol niekada neregėtų kastuvasnapių dantytųjų banginių – motinos ir jos jauniklio – palaikai, informuoja „Telegraph.co.uk“. Kodėl iki šiol ši rūšis buvo tokia paslaptinga ir neaptinkama, mokslininkai paaiškinti negali ir pripažįsta, kad, sprendžiant iš šio atvejo, vandenynų gelmėse egzistuoja galybė dar neatrastų gyvybės rūšių.
(23) 2012-05-04 3
Kol mokslininkai laužo ietis ginčydamiesi apie evoliucinę masturbacijos paskirtį, akivaizdu, jog savęs patenkinimo malonumais šioje planetoje retkarčiais mėgaujasi toli gražu ne vien Homo sapiens. Gyvūnijos pasaulyje yra ir daugiau sutvėrimų, praktikuojančių solo seksą. Pasirodo, to nesibodi nei naminiai augintiniai, nei žirgai, nei vėžliai, nei voverės, nei dygliakiaulės, nei ragus į medžių kamienus besikasantys briedžiai. Netikėtus ir nevisai patogiai skambančius e...
(20) 2013-04-04 4
Ar žinote, kiek vabzdžių rūšių gyvena Lietuvoje? Kurios iš jų yra naudingos, o kurios žalingos? Apie tai pasakoja Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus entomologas Romas Ferenca.
(20) 2012-12-20 10
Viena iš šios savaitės interneto sensacijų tapo unikalus vaizdo kamera užfiksuotas epizodas, kai Monrealio parke (Kanada), kur ant vejos vaikštinėjantį vaiką netikėtai atakavo ir į orą iškėlė didžiulis erelis (vaizdo siužetą rasite naujienos pabaigoje). Stebint tokius kadrus, atmintyje iškyla epizodas iš vaikystėje matyto filmo „Kapitono Granto beieškant“, kur devynmetį kapitono Granto sūnų Robertą nagais įsikibęs į kuprą nešė gigantiškas Andų kondoras. Vis dėlto ne taip seniai Žemėje egzistavo dar pribloškiamesnio dydžio plėšrūs paukščiai – Naujoje Zelandijoje kadaise karaliavę ir tik mūsų eros metais išmirę 3,6 metro ūgio (! – ką ir bekalbėti apie sparnų ilgį!) Haasto ereliai.
(19) 2010-11-16 1
Mokslininkai išsprendė subtilią biomechanikos lygtį ir teigia turintys atsakymą, kodėl katės taip elegantiškai ir grakščiai laka skysčius. Jie pastebėjo, kad katės naudoja savo liežuvius subtiliai, nepažeisdamos skysčio paviršiaus.
(18) 2014-02-12 8
Kas yra vilkinis šuo, ko gero, žinome visi. Tačiau JAV veisėjai atvėrė ir vilkinių katinų epochos duris. Jungtinėse Valstijose išvesta nauja kačių rūšis, kurios individai savo išvaizda primena vilkolakius, o elgiasi kaip šunys. Išvertus iš graikų kalbos, jų veislės pavadinimas reikštų "vilkokatės". Vis dėlto tai – katės.
(18) 2012-06-05 1
Panašu, jog paukščiai buvo vienas iš esminių evoliucijos veiksnių, nulėmusių vabzdžių dydį – kad skraidantys nariuotakojai neišaugo iki 1 m dydžio, dėkoti reikia paukščiams.
(18) 2010-12-27 1
Amžius trunkančiame kare tarp kačių ir šunų, pastarieji, atrodo, sudavė lemiamą smūgį. Borderkolių veislės šunį pavyko išmokyti 1022 daiktų pavadinimų.
(18) 2014-06-23 42
Prieš pusantrų metų pristatėme Edinburgo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkų tyrimą, tikinusį, jog žuvys skausmo nejaučia. Panašu, kad škotai nebuvo visiškai teisūs.
(17) 2015-06-01 50
Bitės miršta nuo įvairiausių priežasčių, įskaitant pesticidų poveikį ir kenksmingas bakterijas. Bičių kolonijas taip pat naikina erkės ir parazitai, tačiau tikrasis šios problemos mastas – sukrečia.
(17) 2012-06-13 3
Skamba neįtikėtinai, tačiau neįtikėtinų tiesų apie amerikinių tarakonų sugebėjimus integratyviosios biologijos profesorius Robertas Fulas (Robert Full) atrado jau seniai. „Tarakonai nesiliauja mus stebinę“, – tvirtina mokslininkas, kuris prieš 15 m. pastebėjo, jog amerikiniai tarakonai skuodžia stovėdami ant dviejų galinių kojų – nelyginant dvikojai žmonės (žiūrėkite vaizdo siužete).
(17) 2011-12-09 1
Mokslininkus pribloškė netikėtas socialinio eksperimento su gyvūnais rezultatas. Laboratorinei žiurkei buvo duota pasirinkti – graužti šokoladą vienai ar išvaduoti narvelyje įkalintą kitą žiurkę, tačiau šokoladiniu skanėstu dalintis su ja. Padarėlio pasirinkimas nustebino eksperimento autorius – paaiškėjo, jog empatija ir prosocialumas būdingas ne vien primatams, bet ir primityvesnių rūšių žinduoliams.
(16) 2010-06-14 -1
Naujausio tyrimo išvadose teigiama, kad mielės ir sliekai gali išgyventi hipotermiją, jei prieš tai jiems sudaromos ekstremalios deguonies stygiaus sąlygos.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos