Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žvaigždės ir žvaigždynai
 
 

Žvaigždės ir žvaigždynai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2012-12-20 10
Astronomai nustatė, kad vos už 12 šviesmečių nuo Žemės skriejanti žvaigždė Tau Ceti (Banginio Tau) gali turėti penkias planetas, o vienoje jų gali būti itin palankios sąlygos gyvybei, skelbia „Space.com“.
(0) 2012-12-07 4
Kasmet vis daugiau sužinome apie Visatą ir kaskart ji užmina vis sunkesnių naujų mįslių. Šis penkių vaizdo siužetų rinkinys primena apie mokslininkų tiriamą kosmoso tikrovę, kuri dažnai lenkia mūsų vaizduotės galimybes.
(5) 2012-12-06 10
Paukščių Tako galaktikoje apstu į mūsiškę Saulę panašių žvaigždžių. Naujas tyrimas atskleidė, kad aplink jas skriejančiose planetose gali būti kur kas palankesnės sąlygos gyvybei nei Žemėje.
(0) 2012-12-03 18
Astronomai Paukščių Tako galaktikoje atrado rudąją nykštukę, kurią supa protoplanetinis dulkių ir dujų diskas. Tokiais diskais paprastai pasižymi itin jaunos žvaigždės. Anot astronomų, šis atradimas meta iššūkį teorijoms, aiškinančioms uolingų, Žemės tipo planetų formavimąsi ir leidžia numanyti, kad tokių pasaulių visatoje gali būti gerokai daugiau nei manyta iki šiol.
(0) 2012-12-03 15
Žymioji Šiaurinė žvaigždė nuo seno buvo kelrode žmonijai nakties danguje. Naujas tyrimas atskleidė, kad žvaigždė iš tiesų yra arčiau Saulės sistemos nei manyta.
(0) 2012-11-22 28
Mažai tikėtina, kad gyvybė galėtų išgyventi egzoplanetose, skriejančiose aplink vėstančias žvaigždes, tokias kaip baltosios nykštukės, teigiama naujame tyrime. Dėl kintančių šių žvaigždžių gyvybės zonų (atstumo ribų, kuriose gali egzistuoti skystas vanduo ir galbūt gyvybė) bet kokioms gyvybės formoms ilgą laiką ten išlikti būtų sudėtinga, tvirtina tyrėjai.
(8) 2012-11-16 32
Jau seniai svajojate ne vien tekstu, o vizualiai susipažinti su artimiausiomis Saulei žvaigždėmis? Kur jos, kaip atrodo, kuo pasižymi, kaip išsidėsčiusios erdvėje? O 100 tūkst. kaimyninių žvaigždžių ar pakaks? Bendrovė „Google“ panaudodama NASA ir ESA archyvus, suteikia progą lig valiai tyrinėti kosminę kaimynystę – taip, kaip esame pratę daryti „Google Earth“. Kelionei į artimiausias žvaigždes pakaks... kompiuterinės pelės.
(0) 2012-11-15 10
Žinomas amerikiečių astrofizikas Neilas deGrasse Tysonas nusprendė, kad komiksų ir filmų herojaus Supermeno pramanyta gimtoji planeta Kriptonas turėtų suktis aplink raudonąją nykštukę „LHS 2520“, esančią vos už 27,1 šviesmečio nuo Žemės.
(16) 2012-11-12 37
Žvaigždžių formavimasis visatoje jau beveik baigtas, tvirtina tarptautinė astronomų komanda.
(0) 2012-11-07 2
Gali pasirodyti, kad pavadinimas „superšviesi supernova“ yra sumanytas patiekalų su sviestuotu sviestu mėgėjo, bet iš tiesų tokie sprogimai užsitarnauja ekstravagantiško pavadinimo – jie yra išskirtinai dideli. O du visai neseniai pastebėti tokio tipo sprogimai kilo labai tolimoje praeityje, rašo newscientist.com.
(0) 2012-11-06 0
Astronomai tik ką atrado žvaigždę, kuri tik ką prarijo vieną iš savo planetų. 9,2 metro skersmens teleskopu „Hobby-Eberly“ (Makdonaldo observatorija, Teksasas, JAV) aptiktos raudonosios milžinės BD +48 740 atmosferoje apstu šioje mirštančioje žvaigždėje sudegusios uolingos planetos liekanų. Ar ne toks likimas tolimoje ateityje laukia ir Žemės?
(0) 2012-10-29 0
Astronomai aptiko ypač tankią žvaigždę, kuri aplink savo mirštančią žvaigždę palydovę apskrieja per 93 minutes. Taigi tai greičiausiai skriejanti tokios rūšies žvaigždė.
(0) 2012-10-17 0
Fantastikos rašytojų vaizduotę ilgą laiką audrinusioje Saulei artimiausioje Kentauro Alfa žvaigždžių sistemoje (ją sudaro arčiausiai Saulės esančios žvaigždės) astronomai atrado Žemės dydžio planetą. Ji skrieja aplink Kentauro Alfa B žvaigždę.
(2) 2012-10-16 1
Jeilio universiteto astronomijos entuziastai, susibūrę į projektą „Planet Hunters“ („Planetų medžiotojai“), atrado unikalią planetą, kuri skrieja aplink dvi žvaigždes, o aplink šias skrieja dar dvi žvaigždės. Taigi, planeta išties neįtikėtina: jos danguje – net 4 saulės.
(0) 2012-10-15 13
Šiaurinė žvaigždė ne vieną šimtmetį rodė kelią jūrininkams, astronomams, keliautojams visoje planetoje. Šiaurine žvaigžde, Šiaurine arba Poliarine dar vadinamas šviesulys garsus ir tuo, jog danguje kybo lyg įkaltas, o aplink jį sukasi visas šiaurinis dangaus skliautas. Tiesa, čia – ne jos, o Žemės ašies nuopelnas. O kuo dar įdomi galėtų būti Šiaurinė žvaigždė?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos