Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žvaigždės ir žvaigždynai
 
 

Žvaigždės ir žvaigždynai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-12-31 35
Tarptautinė astronomų komanda sukūrė neįtikėtinai tikroviška Visatos simuliaciją, į ją įtraukdami ne tik galaktikų masę, dydį bei amžių, tačiau ir stiprius kosminius vėjus.
(8) 2014-12-29 57
„Jeigu nežemiškos civilizacijos egzistuoja, kodėl mes jos dar neradome?“ – 1950 metais Nobelio laureatas fizikas Enrikas Fermis (Enrico Fermi) suformulavo savo garsųjį paradoksą. Nežemiško intelekto paieškos projektai (SETI) vyksta jau daugiau nei pusę amžiaus ir nors apčiuopiamų rezultatų jie dar nepasiekė, keletą kartų buvo atsidūrę išties arti. Štai keletas žinomiausių pavyzdžių:
(0) 2014-12-19 43
Toli už Neptūno orbitos, Oorto debesyje skrieja trilijonai Saulės sistemos formavimosi liekanų – kometų. Šiuo metu jos aplink Saulę skrieja santykinės ramybės būsenos: vidinių planetų link pajuda ir atskrieja tik viena, kita, tad Žemei ir čia klestinčiai gyvybei šios uodeguotosios ledo ir dulkių bombos realaus pavojaus beveik nekelia. Tačiau viskas gali pasikeisti jau po vieno kosminio akimirksnio – mat, anot Makso Planko Astronomijos instituto Heidelberge (Vokietija) mokslininkų, netrukus prie Saulės sistemos priartės, o tiksliau – ją kliudys keletas neseniai atrastų žvaigždžių, kurios savo gravitacija išjudins snaudžiančias kometas ir nemažą dalį jų pasiųs mūsų link.
(1) 2014-11-06 61
Daugelį metų astronomams nedavė ramybės klausimas, kas yra tas milžiniškas Paukščių Tako galaktikos centre esantis objektas, kuris, kaip manyta iki šiol, buvo milžiniškas vandenilio dujų debesis, atsidūręs šalia mūsų galaktikos juodosios skylės.
(0) 2014-10-14 9
<em>Norėtumėte neutroninės žvaigždės pusryčiams? Perpjovę užgesusią tankią žvaigždę ir pažvelgę iš arti, išvystume vidinę struktūrą, primenančią vaflių krūvą. Tokia teorinė
(1) 2014-10-03 13
Iš Saulės sklindantys žybsniai gali sutrikdyti Žemės palydovų bei elektroninių įrenginių veiklą. Šįkart NASA teleskopas „Swift“ užfiksavo kai ką gerokai pavojingesnio – karščiausią, stipriausią ir ilgiausiai trukusių žybsnių seriją, kurią paleido visai netoli esanti raudonoji nykštukė.
(1) 2014-09-12 10
Gyvybės zona – tai sritis aplink žvaigždę, kurioje, bendrais bruožais tariant, yra palankios sąlygos egzistuoti skysto būvio vandeniui ir gyvybei. O štai Veneros zona – visai kas kita. Tai – nuožmių pragaro pasaulių kalvė.
(0) 2014-09-11 11
Prieš 21 m. astronomai pastebėjo neįprastos klasės supernovos šviesą. Jiems kilo įtarimas, kad sprogimas įvyko dvinarėje žvaigždžių sistemoje. Pasirodo, tai buvo tiesa: neseniai kosminis teleskopas "Hubble" pastebėjo supernovos žuvusios milžinės kompanionę, kuri liko gyva ir šviečia toliau.
(0) 2014-09-02 6
Astronomai pirmą kartą įrodė, kad mirusios žvaigždės, baltosios nykštukės, gali pritraukti naujos medžiagos ir sprogti – kitaip sakant, virsti supernova.
(2) 2014-08-29 10
Astronomai prie jaunos Saulės tipo žvaigždės užfiksavo kolosalų susidūrimą – viena į kitą rėžėsi dvi planetos, rašo "Space.com".
(0) 2014-08-28 68
Kilio Eta (Eta Carinae) – nepaprasta žvaigždė. Tai – dvinarė ypač masyvių gigančių sistema. Net mažesnioji iš jų už mūsiškę Saulę masyvesnė 30 kartų. Blogiausia yra tai, kad viename Paukščių Tako kvartale su Saule gyvenančios žvaigždės skaičiuoja paskutines astronomines savo egzistencijos valandas, kurios baigsis visa naikinančiu supernovos ar net hipernovos sprogimu. Žemė vienaip ar kitaip dėl to nukentės. Klausimas tik – kaip ir kiek laiko liko.
(0) 2014-07-11 8
Panašu, kad gimtosios Paukščių Tako galaktikos ribas teks perbraižyti iš naujo. Astronomai atrado dvi atokiausiai nuo Žemės esančias žvaigždes, kurios priklauso mūsų galaktikai. Jos yra gerokai toliau nei arčiausiai mūsų esanti kaimyninė Didžiojo Magelano Debesies galaktika.
(6) 2014-06-30 129
Astronomai neseniai atrado keliskart už Žemę didesnę egzoplanetą, kurioje gali būti parankios sąlygos gyvybei, ir ji yra vos už 16 šviesmečių nuo mūsų. Kosminiais masteliais tai – tarsi kaimyno namas.
(0) 2014-06-26 26
Paukščių tako galaktikoje, 900 šviesmečių atstumu nuo mūsų planetos yra blanki žvaigždė, baltoji nykštukė, kuri pavirto kristalizuotos anglies gabalu – deimantu. Tiesa, tas deimantas turi tikrai daug karatų, nes šios žvaigždės dydis panašus į Žemės, o amžius – apie 11 milijardų metų, rašo „National Geographic“.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos