Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žvaigždžių spiečiai
 
 

Žvaigždžių spiečiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-08-20 15
Kentauro Omega (Omega Centauri) yra masyviausias žvaigždžių spiečius mūsų Galaktikoje, pastaruoju metu dažnai vadinamas nykštukinės galaktikos liekana. Ar galėtų jame ir panašiuose kamuoliniuose spiečiuose egzistuoti gyvybė?
(0) 2018-07-14 12
Naudodamas NASA WISE (Wide-field Infrared Survey Explorer) atvaizdus, Dr. Denilso Camargo iš Colégio Militar de Porto Alegre, Brazilijoje, Paukščių Tako galaktiniame pūpsnyje atrado penkis nauju
(0) 2018-06-01 12
Savaitės paveiksliuke gerai žinomą vaizdą matome kitaip.
(0) 2015-11-18 8
Pažiūrėję į nakties dangų, matome daugybę žvaigždžių, besisukančių kartu su visu dangaus skliautu. Nereikia didelių astronomijos žinių, kad suprastume, jog dangaus skliautas sukasi dėl to, jog sukasi Žemė, o štai žvaigždės tame skliaute nejuda.
(2) 2014-05-05 6
Galaktika M87 link Žemės išspjovė žvaigždžių spiečių, kuris pajudėjo maždaug 6,5 mln. km/h greičiu.
(0) 2013-12-17 1
Pabandykite sugalvoti, kaip galėtų atrodyti blogiausia Saulės sistemos diena. Galbūt į galvą šovė mintis apie tai, kaip Saulė įsirėžia į kitą žvaigždę ir sunaikina didžiąją dalį Saulės sistemos? Ne? Vadinasi, tokios nelaimės nepajėgia sugalvoti net ir jūsų vaizduotė. O juk tai... – tik perspektyvos klausimas.
(7) 2013-10-18 4
Didžiausia žmonijai žinoma visatos žvaigždė, kurios skersmuo net 1,5 tūkst. karto didesnis už Saulės, raudonoji hipermilžinė W26 pradėjo paskutinį savo egzistencijos etapą – prasidėjo gigantiškos žvaigždės agonija ir destrukcijos procesai, skelbia "Space.com". Europos pietinės observatorijos astronomai užfiksavo, kaip raudonoji supermilžinė nusimetė išorinius savo apvalkalus. Tai yra pirmieji žingsniai kelyje į itin galingą supernovos sprogimą.
(0) 2013-06-27 0
Harvardo-Smitsono astrofizikos centro planetologai, išanalizavę kosminio teleskopo "Kepler" duomenis, sukauptus stebint padrikuosius žvaigždžių spiečius Gulbės ir Lyros žvaigždynuose, viename spiečiuje atrado dvi nedideles planetas, kurių egzistavimas iki tol buvo laikomas neįmanomu. Astronomų atradimas pristatytas žurnale "Nature".
(0) 2012-10-05 1
Astronomai tvirtina aptikę dvi juodąsias skyles, besislepiančias 12 mlrd. metų senumo tankiame žvaigždžių spiečiuje mūsų Paukščių tako galaktikoje, rašo telegraph.co.uk.
(2) 2012-09-19 4
Rudenėja. Artėja (ir netgi prasidėjo) palankiausias metas naktinio dangaus gelmių stebėjimui. Palankiausias nebūtinai reiškia patogiausias: rudenį ir žiemą dangus naktį tamsesnis, naktys ilgesnės, tačiau žvarbesnės. Tiesa ir tai, kad tas gelmes visų pirma reikia išmokti stebėti. Vien teleskopo gali ir nepakakti. Reikia ir įgūdžių. O ten, viršuje – tiek įdomių dalykų, kurių dar nebuvo progos „pačiupinėti“ smalsiems portalo skaitytojų protams. Tad ko laukti? ...
(6) 2012-09-06 0
Viename iš artimiausių mūsų galaktikos spiečių – M4 – astronomai pastebėjo mįslingai jauną žvaigždę, informuoja „Livescience.com“. Kamuoliniame spiečiuje Europos Pietinės observatorijos (ESO) Čilėje teleskopo objektyvas užfiksavo dešimtis tūkstančių senų žvaigždžių. Tačiau viena iš jų yra neįtikėtinai jauna.
(1) 2012-08-01 0
Jei astronominio „Mesier“ katalogo 68-ąjį objektą kada nors teko matyti pro teleskopą, vaizdas turėjo būti įspūdingas. Tačiau orbitinio teleskopo „Hubble“ objektyvui atsiveria kur kas įstabesnis vaizdas – spiečius čia primena spindinčią galaktikos deimantų karūną.
(1) 2012-04-10 2
Beprecedentis trigubas žvaigždės „V838 Monocerotis“ žybsnis. Reti kamuoliniai žydrųjų žvaigždžių spiečiai, kurie, kaip manoma, yra atgimę. Neregėtas Paukščių Tako centre tūnančio monstro – supermasyvios juodosios skylės Šaulio A* apetito kuklumas. Monstro panosėje sugebėjusi gimti žvaigždė-sprinterė S2. Ir mįslingoji viešnia iš praeities – vien tik iš vandenilio ir helio sudaryta žvaigždė, kokių būdavo tik visatos kūdikystėje, tuoj po Didžiojo sp...
(0) 2011-06-24 0
Kosminis teleskopas „Spitzer“ padarė įspūdingą ūko RCW 120, didžiulio dujų ir dulkių debesies, kuriame neseniai susiformavo žvaigždės, nuotrauką.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos