Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Bangų energija
 
 

Bangų energija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-03-07 33
Per pastaruosius metus mokslininkai pademonstravo keletą eksperimentinių bangų energijos sistemų, tačiau šįkart teigiama, kad naujoji sistema yra pigesnė, joje yra mažiau judančių dalių ir išlieka tokia pat patvari atšiauriomis jūrų sąlygomis. Naująją sistemą mokslininkai pavadino „dielektriniu elastomerų generatoriumi“ arba tiesiog DEG.
(0) 2018-01-09 46
Vienoje iš Havajų salų, Oahu, esanti Kaneohe įlanka yra unikali. Maždaug už mylios (1,6 km) nuo kranto, giliai vandenyne supasi aukštyn-žemyn spurgos formos įrenginys. Jo ilgis kaip mokyklos autobuso ir atrodo kaip masyvus plūduras ar gelbėjimosi plaustas. Tačiau, tai bangų energijos keitiklis (angl. converter) – viena iš naujausių atsinaujinančios energetikos technologijų, kuri leidžia vandenynų bangas paversti elektros energija.
(2) 2016-08-12 59
Mūsų vandenynai yra vieni mažiausiai išnaudotų išteklių planetoje. Jose slypintys didžiuliai energijos kiekiai tik ir laukia, kol bus tinkamai išgauti. Pavyzdžiui, bangos yra neįtikėtinai galinga gamtos jėga, ir viena bendrovė sukūrė technologiją, kuri padės ja pagaliau efektyviai pasinaudoti.
(0) 2016-06-08 17
„Taip, į jūrą dabar žiūriu kitaip“, – sako Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) technologijos mokslų daktaras Egidijus Kasiulis.
(0) 2013-09-20 1
Jūros bangų energija jau seniai domina tiek mokslininkus, tiek ir inžinierius – neabejojama, kad jos potencialas ypač didelis, o išgavimas - nekenksmingas aplinkai, o kai kur galėtų būti ir labai naudingas, pavyzdžiui, mažinant krantų eroziją. Tačiau kokie energijos gamybos įrenginiai būtų tinkamiausi ir efektyviausi, kaip juos integruoti į energijos tinklą - šie klausimai yra intensyvių tyrimų stadijoje.
(2) 2013-07-26 0
Po trejų metų bandymų Klaipėdos universiteto išradėjai sako pagaminę nedidelio galingumo bangų elektrinę. Tai pirmoji tokia elektrinė ne tik Baltijos šalyse, bet ir pasaulyje.
(2) 2013-05-25 0
Fergusas Evingas (Fergus Ewing), Škotijos energetikos ministras, paskelbė planą šalies šiaurės vakarų pakrantėje pastatyti 40 – 50 specialių plūdurų, bangų energiją verčiančių elektra. Ši elektrinė būtų maždaug 40 MW galios, galėtų gaminti elektros energiją maždaug trisdešimčiai tūkstančių namų ir taptų didžiausia tokio tipo jėgaine pasaulyje.
(15) 2012-07-17 2
Lėtai bet užtikrintai europiečiai pereina prie atsinaujinančios energijos. Sparčiausiai šio tikslo link žengia Portugalija. Šalis, išgyvenanti sunkius laikus, yra atsinaujinančios energijos lyderė pasaulyje, nes joje atsinaujinanti energija sudaro beveik ketvirtadalį (24,6 proc.) visos suvartojamos energijos.
(86) 2012-05-29 1
Danija sukūrė komplektą programų, kuriomis sieks ambicingų tikslų – visus savo elektros energijos ir reikalingo kuro poreikius patenkinti iš atsinaujinančių šaltinių dar iki 2050 m., taip pat 34 proc. sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, t. y., pasiekti 1990 m. lygį iki 2020 m.
(0) 2012-05-28 0
Šiandien vis daugiau valstybių energetikos institucijų domisi alternatyviais energijos šaltiniais – vandenyno bangų ar geotermine energija, kurios papildytų senkančius iš iškastinio kuro gaminamos energijos aruodus.
(3) 2012-05-23 0
Norėdami panaudoti vandenyno bangų energiją, inžinieriai sukūrė ir išmėgino plaukiojantį plūdurą – generatorių, kuris vertikalų judėjimą paverčia elektros energija.
(48) 2011-04-13 0
Pastatydami tiek vėjo jėgainių, kad galėtume pakeisti iškastinį kurą, mes galime padaryti tiek pat žalos klimatui kiek ir šiltnamio efektas, sukeliantis pasaulinį atšilimą, rašo NewScientist.
(11) 2010-06-23 1
Skaitytojams pristatome gegužės mėnesio geriausią išradimą, kurį išrinko Lietuvos technikos bibliotekos patentinės informacijos centras, vykdydamas pagrindinį savo tikslą – patentinės informacijos skleidimą visuomenėje.
(11) 2010-02-20 1
Vyresnio amžiaus kinomanai prisimena tokią kvailą italų komediją „Senjoras Robinzonas". Plaukė vyrukas kruiziniu laivu, o tas naktį ėmė ir nuskendo. Atsibunda turistas ryte - už lango ne saulė šviečia, bet plaukioja žuvytės. Kvaila? Be abejo, tačiau idėją galima pritaikyti turizmo versle.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos