Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nuotekų valymas
 
 

Nuotekų valymas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-03-29 1
Apie vertybes, kanalizacijos vamzdžiais tekančias be naudos.
(0) 2021-03-13 -4
2012 metais miesto meras nurodė gyventojams vienu metu nuleisti savo tualetų vandenį. Kai kuriems tai atrodė kaip pasityčiojimas.
(0) 2017-12-08 7
Nardytojas, operatorius, fotografas ir gamtos mylėtojas Tavishas Campbellas iš Kanados nufilmavo šokiruojantį vaizdą.
(0) 2016-12-20 9
Indai iš tualetinio popieriaus – ar gali būti kas nors labiau atstumiančio? Gali – indai iš panaudoto tualetinio popieriaus. Visgi, būtent tokią idėją įgyvendino olandų dizainerė Nienke Hoogvliet, kuri norėjo nugriauti su šia medžiaga susijusias neigiamas asociacijas.
(0) 2016-12-13 16
<i>JAV mokslininkai parodė, kad kai kurios paprastųjų fundulų populiacijos, gyvenančios rytinėje JAV pakrantėje, vos per 60 metų prisitaikė prie užterštumo, kurio lygis tūkstančius kartų
(10) 2013-03-14 5
Amerikiečių kompanija „Lockheed Martin“, kuri daugeliui žinoma kaip karinių reaktyvinių lėktuvų ir įvairių raketų kūrėja ir gamintoja, skelbia išradusi inovatyvų jūros vandens gėlinimo būdą, kuris yra žymiai pigesnis ir efektyvesnis už dabar naudojamą atvirkštinio osmoso būdą. Naujosios technologijos pagrindas – grafenas.
(11) 2013-03-11 -1
Žemė – žmonių ir vandens planeta. Kad be vandens nebūtų gyvybės, tą žino turbūt beveik kiekvienas, ir kad be jo gyvenimas sunkiai įsivaizduojamas, tą irgi dauguma žino: jis reikalingas ne tik mūsų organizmui, bet ir viskam, ką apima žmonių veikla, – sanitarijai, žemės ūkiui ir pramonei. Bet kiek mes jo turim ir kiek gi iš tikrųjų mums jo reikia?
(1) 2012-11-22 11
Pirmadienį Arizonos valstijos (JAV) puošmeną Didįjį Kanjoną užtvindė Kolorado upė. Tai – dalis vykdomo eksperimento, kurio tikslas – Arizonos tarpeklyje atkurti upės pakrančių paplūdimius ir žuvų populiaciją, kurioms įtakos turėjo „Glen Canyon Dam“ užtvankos pastatymas.
(9) 2012-07-09 1
Tai viso labo kasmetinė dumblo kanalizavimo operacija vienoje iš didžiausių Kinijos užtvankų – Xiaolangdi damboje, kuri sulaiko Geltonosios upės (Chvangchės) vandenis. Tačiau to nežinančiam stebėtojui galėtų susidaryti įspūdis, jog Kinijoje prasidėjo pasaulinis tvanas.
(6) 2011-11-02 0
Remiantis Jungtinių Tautų duomenimis, spalio 31 d. Filipinuose gimęs kūdikis pasaulio gyventojų skaičių padidino iki 7 mlrd. Tą pačią dieną šis kūdikis atnešė ir savo pirmą indėlį į pasaulį – subtiliai šnekant – savo nešvarias sauskelnes. Šios nešvarios sauskelnės yra tik ledkalnio viršūnė žmogaus išmatų, kurių didžiuliai kiekiai kasdien susikaupia pasaulyje. Todėl klausimas, kaip žmonija tvarkysis su tuo, kai 2100 m. pasaulio populiacija pasieks 10 mlrd...
(2) 2011-05-09 0
Jūras ir vandenynus labiausiai teršia nutekamieji vandenys, tačiau teršalų kiekius juose galima žymiai sumažinti. Vašingtono universiteto (Sietlas, JAV) Žemės ir kosmoso mokslų profesorius Deividas R. Montgomeris (David R. Montgomery) siūlo naudoti ne tik tobulesnes vandenvalos priemones ar taikyti sugriežtinimus gyvulininkystės ūkiams, bet paprasčiausiai... rečiau arti žemę. Ar gimtajame krašte, kur organizuojamos artojų varžybos, tokia idėja būtų sutinkama su džiug...
(5) 2011-04-18 0
Iš miškuose aptinkamų produktų ir jūrose gyvenančių vėžiagyvių kiautų galima sukurti medžiagą, kuri pašalina iš vandens radioaktyvias daleles, praneša Šiaurės Karolinos universiteto mokslininkai.
(4) 2010-05-09 0
Įprastiniai nuotėkų valymo įrenginiai teršalams skaidyti ir šalinti iš vandens naudoja kelių tipų bakterijas. Kiekvienam mikroorganizmų tipui reikia dirbtinai sukurti reikiamas sąlygas. Tačiau Nyderlandų mokslininkai sugalvojo naują procesą, kuriame nuotėkoms valyti panaudota neseniai atrasta anamoksinė bakterija.
(8) 2009-01-30 0
Vašingtone vaikų kraujyje nustatyta pastebimai išaugusi švino koncentracija. To priežastis – prieš 7 metus pradėtas vandens valymo eksperimentas.
(5) 2008-11-06 0
Nerimstant užterštumo temai ir ieškant vis naujų cheminių ir technologinių priemonių pilkųjų vandenų (tai kanalizacijos vandenys, išskyrus tualetų nuotekas) valymui, pasirodo, jog nereikia mąstyti labai sudėtingai – pati gamta siūlo savo pagalbą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos