Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Specialios paskirties daliniai
 
 

Specialios paskirties daliniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(14) 2013-04-30 2
Pietų Afganistanas. Ūžiantis Kandaharo karinis oro uostas. Be perstojo gaudžia leisdamiesi ir kildami kariniai orlaiviai. Netrukus iš oro uosto pakylame sraigtasparniu „Black Hawk“, pusvalandis skrydžio – ir prieš akis Lietuvos specialiųjų operacijų eskadrono „Aitvaras“ stovykla. Mano tikslas – susitikti su vienu iš Lietuvos kariuomenės specialiųjų pajėgų kariu. Pranešta, kad kalbės eskadrono puskarininkis. Dar prieš pokalbį esu įspėjamas, jog neužduočiau karį provokuojančių klausimų, tokių kaip: „Kiek esi nukovęs talibų?“.
(0) 2013-04-18 0
Jungtinės Valstijos neginčijamai naudojo kankinimus po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro atakų, o už tuos incidentus atsakomybė tenka aukšto rango pareigūnams, sakoma antradienį paskelbtoje nepriklausomų ekspertų ataskaitoje.
(0) 2013-02-23 0
Mičigano valstijoje esančioje karinėje Greilingo stovykloje (Grayling Camp) vykusių parodomųjų bandymų metu kompanija „Lockheed Martin“ išbandė savo naująją per kosminį palydovą valdomą sistemą SMSS. Įvairių daviklių ir vaizdo kamerų prikimšta transporto priemonė buvo valdoma iš didelio nuotolio: ją nuo jai komandas siuntusio operatoriaus skyrė net 200 mylių (320 km).
(6) 2013-02-11 0
Vienas Kanados karinių jūrų pajėgų karininkas penktadienį buvo nuteistas kalėti 20 metų ir sumokėti didelę baudą dėl karinių paslapčių nutekinimo Rusijai.
(1) 2012-06-03 0
Jungtinių Valstijų bendrovė „AeroVironment“ Pentagono užsakymu pagamino miniatiūrinius žvalgybinius bepiločius orlaivius „Wasp AE“, sukurtus specialiosios paskirties dalinių poreikiams.
(0) 2012-04-26 0
JAV Pentagonas kuria naują žvalgybos agentūrą, kurios veikla, imant blėsti susidomėjimui karo zonomis Irake ir Afganistane, bus daugiausia susijusi su Iranu ir Kinija, pranešė dienraštis „The New York Times“.
(6) 2012-04-25 0
JAV Centrinė žvalgybos valdyba nori žymiai išplėsti akių rainelės skenerių ir kitų biometrinių identifikatorių naudojimą oro uostuose, viešbučiuose, valstybinėse įstaigose, automobilių nuomos punktuose ir kitose operatyviniu požūriu svarbiose vietose.
(26) 2012-04-14 0
JAV bręsta dar vienas skandalas, susijęs su neteisėtu vietinių specialiųjų tarnybų įsibrovimu į piliečių privatų gyvenimą. Jį išprovokuoti gali naujas balandžio mėnesio žurnalo „Wired“ numeris.
(2) 2012-03-24 1
Visai neseniai socialiniame tinkle „Facebook“ buvo sukurtas netikras NATO ginkluotųjų pajėgų Europoje vyriausiojo vado admirolo Jameso Stavridžio profilis. Situacija atrodo labai komiška. Juk visi, kas norėjo, galėjo sužinoti, kad profilį sukūrė kinai.
(6) 2012-01-20 0
Elitinės Jungtinės Karalystės specialiosios karinės pajėgos ir policijos daliniai ketvirtadienį dalyvavo Temzės upėje surengtose saugumo pratybose – taip Londonas ruošiasi vasarą čia vykstančioms vasaros olimpinėms žaidynėms, skelbia tntmagazine.com.
(6) 2011-12-29 13
Šių metų pabaigoje sukako 10 metų, kai JAV ir NATO Afganistane pradėjo karines operacijas prieš talibų teroristus. Karinė operacija prasidėjo 2001-ųjų pabaigoje, o jau 2002-ųjų pradžioje JAV specialiųjų pajėgų atstovai ėmė labai domėtis lietuvių specialiosios parengties kariais. Vasarį į JAV buvo pakviesta pirmoji Ypatingosios paskirties tarnybos (YPT) žaliukų (Lietuvos kariuomenėje taip vadinami komandosų apmokymus sėkmingai baigę rinktiniai kariai) ir kovinių ...
(0) 2011-11-07 0
Spalio pabaigoje Paryžiuje vykusioje tarptautinėje parodoje „Milipol Paris 2011“ dalyvavo ir Lietuvos apsaugos darbuotojų asociacijos atstovai. Šios organizacijos vadovas, buvęs antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovinio ir taktinio rengimo instruktorius Olegas Sitnikovas parodoje pristatė Lietuvoje taikomus apsaugos niuansus ir tuo pačiu galėjo objektyviai įvertinti Lietuvoje prieinamų apsaugos technologijų kokybinį lygmenį.
(9) 2011-11-03 1
1942 m. Didžioji Britanija (D. Britanija) vienui viena tebekovojo prieš nacistinę Vokietiją Vakarų Europoje. Nors savo salose ginama galingo laivyno ji buvo saugi, tačiau vien gynyba karo nebuvo galima laimėti, o kariuomenės išsilaipinimui Europos žemyninėje dalyje D. Britanija neturėjo pakankamai išteklių.
(0) 2011-09-22 0
Siekdama neramiame Afganistane apsaugoti savo karių gyvybes, britų armija ėmė naudoti sistemą „Boomerang III“, kuri aptinka snaiperių pozicijas. Sistema buvo sukurta JAV gynybos agentūros „DARPA“ užsakymu dar 2003 m. vykusios operacijos Irake metu.
(4) 2011-07-01 0
Pietų Korėjos kariuomenė įsteigs Skaitmeninio karo mokyklą, kurios paskirtis – padėti kovoti su dažnėjančiomis atakomis internetu iš Šiaurės Korėjos pusės, informuoja physorg.com.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos