Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Specialios paskirties daliniai
 
 

Specialios paskirties daliniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(24) 2014-12-30 65
Vladimiro Putino valdoma Rusija ruošiasi karui, per kurį Ženevos konvenciją ir kitas garbingo žaidimo taisykles naudos nebent pasikišti tankistams po pasturgaliu – kad sėdėti būtų patogiau. Kremlius sujungė specialiųjų operacijų pajėgas, desantininkus, kriminalinius nusikaltėlius, karų veteranus, kolaborantus ir visą tą kokteilį panaudojo Kryme ir Rytų Ukrainoje. Reaguodama į pasikeitusią saugumo situaciją, Lietuva įkūrė Greitojo reagavimo pajėgas. Situacija, kurią dabar aprašysiu, yra išgalvota, tačiau galima spėti, kad maždaug taip klostytųsi įvykiai, jeigu mūsų valstybei iškiltų grėsmė.
(0) 2014-11-20 29
Šnipai retai būna tokie kieti, charizmatiški ir aukštas pareigas užimantys žmonės, kokie yra vaizduojami veiksmo filmuose apie šnipinėjimą. Niekuo neišsiskirianti pilka valytoja arba įrankiais apsikrovęs technikas – toks iš tiesų būna realus šnipas. Nepastebimi jie gali prieiti ir prie tokios informacijos, kurios gal ir neturėtų matyti.
(44) 2014-11-13 186
Lietuvos specialiosios pajėgos Afganistane jau nesyk yra sulaukusios nemažai liaupsių. Legendas apie elitinius mūsų šalies karius nusprendė patikrinti amerikiečių tinklaraštininkė. Ir nė kiek nenusivylė. Priešingai – po konfliktų zonas keliaujančiai rašytojai Lietuvos kariai paliko neišdildomą įspūdį.
(1) 2014-11-10 38
Jūsų dėmesiui – Ispanijos dienraščio „ABC“ straipsnis apie sovietų snaiperius.
Snaiperius pradėta aktyviai naudoti per Pirmąjį pasaulinį karą, kada kareiviai dažniausiai sėdėdavo apkasuose, nedalyvaudami aktyviuose koviniuose veiksmuose. Tokia padėtis buvo ideali, kad jie galėtų parodyti visą savo efektyvumą.
(0) 2014-10-20 13
Švedijos saugumo tarnyba ir karinė žvalgyba ieško juodai apsirengusio vyriškio, kuris buvo pastebėtas įtartinai lūkuriuojantis Stokholmo archipelage, rašo expressen.se.
(1) 2014-09-01 24
Didžioji Britanija ir šešios kitos valstybės įkurs greitojo reagavimo pajėgas, kurias turėtų sudaryti mažiausiai 10 tūkst. karių, – skelbia „Financial Times“.
(2) 2014-08-08 23
„Dievas myli pėstininkus, bet labiau dragūnus, o ypatingai mūsų pasididžiavimą, mūsų bataliono smaigalį, – žvalgus, “ – sako Lietuvos didžiojo kunigaikščio Dragūnų pėstininkų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Giedrius Anglickis.
(0) 2014-05-11 50
Kilus tikimybei, kad šalyje gali būti įvykdytas plataus masto teroristinis išpuolis, užkirsti tam kelią skubėtų ne tik elitinis policijos padalinys „Aras“. Pagalbos būtų galima tikėtis ir iš kitų stipriausių ES antiteroristinių padalinių, kuriuos vienija organizacija ATLAS. Kolegų iš ES pagalbos lietuviams dar neprireikė, bet „Aras“ jau pagelbėjo estams.
(6) 2014-05-06 12
Elitiniam Lietuvos policijos padaliniui – antiteroristinių operacijų rinktinei „Aras“ – laikas atsinaujinti, tačiau nelengva rasti tinkamų kandidatų, interviu portalui LRT.lt teigia „Aro“ vadas vyriausiasis komisaras Viktoras Grabauskas. „Jau esame nuleidę kartelę, tačiau po intelekto, psichologinių testų daug pretendentų atkrenta, o paskutiniame etape apskritai beveik neturime iš ko rinktis“, – sako V. Grabauskas.
(9) 2014-04-27 1
Vakarams robotų apginklavimo idėja visada atrodė kiek atgrasi. Nepaisant dešimtmečių vystymo, jokia sistema niekada nebuvo įgyvendinta ir vargu ar balsingos žmogaus teisių kampanijos leis tam
(5) 2014-04-24 2
Paaiškėjo, jog pastaruosius kelerius metus NATO aljanso valstybės narės padėjo Rusijai modernizuoti šalies ginkluotąsias pajėgas.
(2) 2014-04-16 1
Rusija dar prieš metus gyrėsi, kad įkūrė specialiąsias pajėgas, kurios keltų sumaištį užsienio valstybėse, naikintų neįtikusius politikus ir destabilizuotų padėtį. Būtent šios pajėgos ir dalyvavo okupuojant Krymą, o dabar kelia neramumus Rytų Ukrainoje.
(0) 2014-04-15 1
Ukrainos saugumo tarnyba įrašė ir internete paviešino rytų Ukrainoje valdžios pastatus grobiančių separatistų pokalbius telefonu su savo vadais Rusijoje. Iš pokalbių aiškėja, kad „separatistai“ iš tiesų yra Rusijos kariuomenės diversantai, kuriems vadai iš Maskvos dalija nurodymus, kokius reikalavimus kelti ir kaip elgtis konkrečioje situacijoje.
(1) 2014-03-25 0
JAV kariniai palydovai šnipinėjo Rusijos karius, kurie praėjusį mėnesį telkėsi stebėtinai arti Krymo. Tačiau žvalgybos analitikai vis tiek buvo užklupti netikėtai, kai rusai pradėjo karinę invaziją į Ukrainą. Kodėl? „The Wall Street Journal“ šaltiniai teigia, kad rusai galėjo būti išmokyti, kaip nuslėpti svarbią informaciją nuo amerikiečių žvalgybos sistemų, o JAV prioritetas buvo karas su terorizmu, tad Rusijos grėsmė buvo pamiršta.
(5) 2014-03-21 14
Reikia priminimo, kodėl karo turėtų būti vengiama bet kokia kaina? Išvyskite tai, ką mato vairuotojas, sėdėdamas Sirijos armijos tanke T-72. „GoPro“ kamera nufilmuotame vaizdo įraše jis manevruoja sugriautomis Daros miesto gatvėmis, atskleisdamas tikrąjį karo veidą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos