Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Šokliavoriai
 
 

Šokliavoriai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2009-03-07 1
Šokliavoriai – vieni iš pačių įdomiausių ir netradicinių vorų. Tai labai judrūs ir greiti gyvūnai, ypač aktyvūs šiltomis ir saulėtomis dienomis. Gyvena ant augalų, medžių kamienų, namų sienų ir tvorų, kopose – jų sutinkama ir Lietuvoje (žinoma apie 17 genčių bei 40 rūšių). Tačiau Afrikoje gyvenantys giminaičiai mokslininkus stebino ne tik judrumu ir medžioklės sugebėjimais, bet ir įgūdžiais, kurie padeda apvaginėti skruzdėlynus.
(1) 2014-10-15 6
Dažnas atvejis, kai gyvūnijos pasaulyje patinėlis mėgina savo grožiu ir spalvomis sužavėti patelę. Tačiau judrusis šokliavoris šokdamas savo viliotinį ne tik keičia spalvas, tačiau ir mikliai „vibruoja“ kojelėmis, lyg mėgindamas užhipnotizuoti moteriškos lyties atstovę.
(1) 2014-09-30 50
Klysta galvojantys, kad Lietuvoje įkąsti galintys vorai negyvena. Voragyvių specialistai sako, kad didieji vorai tikrai gali grybštelti į pirštą, tačiau jie priduria, kad tai neįvyktų be žmogaus pastangų. Gamtininkai ramina, kad namų kamputyje ramiai įsitaisę vorai pirmi niekuomet nepuls, tačiau jei kartais tektų „laimė“ pajusti voro kerštą, pojūtis tikrai nebūtų pats maloniausias.
(1) 2009-10-13 0
Mokslininkai aprašė vorą, kuris maitinasi beveik išimtinai augalais. Tai pirmas toks voras – kitos 40 tūkst. žinomų rūšių pirmenybę teikia medžioklei.
(0) 2018-11-30 26
Voriukai panašesni į mūsų naujagimius, nei manėme. Motinos vorės gali gaminti pieną primenantį maistingą skystį, kuriuo maitina savo atžalas.
(0) 2016-08-09 15
Rytų Afrikoje gyvena voras, kuris geria žmonių kraują. Skamba tarsi siaubo filmo scenarijus, tačiau bijoti nereikėtų – šie vorai medžioja ir nužudo tik uodus.
(0) 2013-12-31 0
Net vorų bijančius asmenis pralinksmins pagal dainą „YMCA“ šokantis povinis voras (Maratus Volans, - lot.), kurio linksmus judesius nufilmavo entomologas Jurgenas Otto.
(0) 2011-02-18 0
Balandžio 1-osios pokštams dar gerokai per anksti, tačiau pasaulio žiniasklaidoje jau juokaujama, kad pasirodžius šiai naujienai savitarnos skalbyklas, ko gero, užplūs arachnofobijos (vorų baimės) kamuojami žmonės. Vorų biologijos specialistai nustatė, kad Rytų Afrikoje gyvenančius šokliavorius(lot. k. Evarcha culicivora ) vilioja nešiotų kojinių kvapas.
(0) 2020-10-16 10
Amanda De George, gyvenanti Naujajame Pietų Velse (Australija) fotoaparatu užfiksavo šį mielą mažylį ir to nesitikėdama prisidėjo prie naujos šokliavorių rūšies atradimo.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos