Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Saulės sistemos ribas tiriantys zondai
 
 

Saulės sistemos ribas tiriantys zondai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(15) 2011-06-20 0
Kosminis zondas „Voyager 1“ kirsti ribą, ties kuria baigiasi Saulės sistema ir prasideda tarpžvaigždinė erdvė, turėtų šiek tiek anksčiau nei planavo mokslininkai. Apie tai byloja paties zondo ir jo „kolegos“, Saturno apylinkėse dirbančio zondo „Cassini“ atsiųsti naujausi duomenys. „Voyager 1“ bus pirmasis žmonių sukurtas objektas, paliksiantis Saulės sistemą.
(1) 2011-06-10 0
Saulės sistemos paribiuose – toliau nei už šimto astronominių vienetų nuo mūsų šviesulio – plytintis magnetinis laukas primena… geros giros putą, o vieno tokios putos „burbuliuko“ skersmuo – 150 mln. kilometrų. Informacijos apie porėtą Saulės sistemos paribių magnetinio lauko struktūrą buvo gauta išnagrinėjus šiuo metu heliosferos mantija skriejančių kosminių zondų „Voyager“ duomenis.
(14) 2010-12-21 7
Prieš 30 metų NASA mokslininkai pastebėjo, kad du jų paleisti kosminiai zondai „Pioneer 10“ ir „Pioneer 11“, ėmė nežymiai keisti kryptį, tiksliau - lėtėti. Kokia jėga sukėlė tokius pokyčius, mokslininkai tebespėlioja. Tačiau panašu, kad vadinamoji „Pionierių“ anomalija netrukus gali sulaukti pirmųjų svarių paaiškinimų.
(13) 2010-12-15 2
Toliausiai nuo Žemės nukeliavęs zondas „Voyager 1“ perdavė duomenis, leidžiančius manyti, kad jis – labai arti Saulės sistemos krašto.
(0) 2010-09-21 0
Kadaise pasaulį įsisavinantys ankstyvieji prekeiviai ir keliautojai prekėms, žmonėms ir informacijai perduoti kurdavo ištisus transporto tinklus. Dabar panašų uždavinį tikimasi patikėti kosminiams zondams - tolimose Saulės sistemos pakraščiuose vykdomose misijose surinktiems duomenims perduoti siūloma naudoti "kosminių pasiuntinių" laivynus.
(6) 2010-07-16 0
NASA paminėjo įspūdingą kosminių zondų „Voyager-1“ ir „Voyager-2“ programos sukaktį – šie kosminiai aparatai kosmose skrieja jau 12 000 dienų.
(7) 2010-05-18 0
NASA pranešė išsiaiškinusi kosminio zondo „Voyager-2“ gedimą, dėl kurio aparatas į Žemę pradėjo siųsti nesuprantamus duomenis. Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Pasadenoje inžinieriai vakar paskelbė tikėtiną Saulės sistemą paliekančio kosminio zondo gedimo priežastį, teigiama NASA pranešime.
(15) 2010-05-07 2
Pačiame Saulės sistemos pakraštyje esantis JAV kosminis zondas „Voyager-2“ pradėjo siųsti į Žemę informaciją, kurios NASA negali iššifruoti.
(8) 2009-12-21 0
Saulės sistemą palikusių NASA kosminių zondų „Pioneer“ anomalijos negalima paaiškinti gravitacijos poveikiu, tvirtina mokslininkas.
(5) 2008-10-13 1
Kitą sekmadienį JAV nešančioji raketa „Pegasus“ į kosminę erdvę iškels NASA zondą IBEX, stebėsiantį išorines Saulės sistemos ribas.
(3) 2008-07-05 0
Astronomai jau senokai stengiasi patikslinti duomenis apie Saulės sistemos išorinę ribą – nors kartais ji matoma ir per teleskopą, tačiau dėl nuolatinės dinamikos paprasti stebėjimai yra sudėtingi. Ši riba - tai heliosfera ir už jos plytinti tarpinė erdvė, kur Saulės vėjas pamažu nuslopsta veikiamas tarpžvaigždinio vėjo. Labai daug įdomios ir vertingos informacijos apie šią zoną yra pateikę NASA kosminiai zondai „Voyager-1“ ir „Voyager-2“, o dabar gauti papi...
(12) 2007-12-16 0
Šiais metais antrasis iš kosminių klajūnų „Voyager-2“, NASA paleistų į erdvę prieš 30 metų, pasiekė heliosferos ribą, kur Saulės vėjas susiduria su tarpžvaigždine aplinka. Jo dvynys „Voyager-1“, skriejantis kiek greičiau, šią ribą kirto jau prieš trejetą metų. Abu aparatai vis dar veikia ir, nepaisant milžiniško nuotolio, siunčia duomenis į Žemę. Nauji „Voyager-2“ duomenys, gauti iš Saulės sistemos pakraščio, mokslininkams pateikė ir porą siurpri...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos