Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Saulės sistemos ribas tiriantys zondai
 
 

Saulės sistemos ribas tiriantys zondai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2013-11-04 0
Sunku įsivaizduoti, tačiau kosminėje erdvėje nėra oro, tad garso bangos neturi kuo sklisti. Tai reiškia, kad net ir nuožmiausi kosminiai sprogimai vyksta nebyliai. Vis dėlto, primena "Science@NASA", kosmosas kuria garsus ir muziką. Tik reikia mokėti jos klausytis.
(4) 2013-09-28 0
Kosminis zondas „Voyager-1“ buvo paleistas 1977 metų rugsėjo 5 dieną, prieš daugiau nei 36 metus, tačiau skaičiuojant technologijų pažanga, matyt galima būtų sakyti, kad jį nuo šiuolaikinių kosminių technologijų skiria bent tūkstantis kompiuterinių metų.
(8) 2013-09-13 1
Į tarpžvaigždinę erdvę įskriejusiu pripažintas zondas "Voyager 1" jau įrašė tąja tarpžvaigždine erdve sklindančius garsus – taip skamba plazma už Saulės sistemos ribų. "Pasiklausykite, - specialioje NASA spaudos konferencijoje ragino tyrimo autorius, Donas Garnetas (Don Gurnett). – Tai – istorinis įrašas. "Voyager 1" pirmą kartą įrašė tarpžvaigždinės erdvės skambesį."
(1) 2013-09-13 2
Dabar apie tai paskelbta oficialiai. Žmonija žengė dar vieną žingsnį iš savojo lopšio. Pagaliau Saulės sistemą paliko pirmas žmogaus sukurtas objektas – kosminis zondas "Voyager 1", praneša NASA. Po beveik 35 metus trukusio skrydžio robotizuotas kosminis aparatas įskriejo į tarpžvaigždinę erdvę. Tai patvirtinantys skaičiavimai publikuoti rugsėjo 12 d. žurnalo "Science" numeryje.
(5) 2013-08-16 0
Merilendo universiteto mokslininkai sudarė naują heliopauzės – heliosferos paribio – modelį, kuris paaiškina visus zondo "Voyager 1" patiriamus efektus ir priėjo išvadą, kad kosminis aparatas vis dėlto jau paliko Saulės sistemą. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale "Astrophysical Journal Letters".
(20) 2013-06-28 2
Garbusis NASA zondas „Voyager 1“ įskriejo į naują Saulės sistemos paribių regioną, tačiau ne į tarpžvaigždinę erdvę, informuoja „Space.com“.
(1) 2013-05-13 0
Ar mums kada nors pavyks pasiekti kitas žvaigždžių sistemas? Ar žmonija sugebės išsikraustyti iš Žemės, iki didėjanti Saulė visko neiškepins? Kiek metų užtruktų kelionė į artimiausią žvaigždę Kentauro Proksima? Kiek tam reikės kuro? Visa tai ir dar daugiau sužinosite paskutinėje antrojo sezono "Mokslo sriubos" laidoje.
(0) 2013-04-29 1
Ar mes mėgstame keliauti? Egiptas, Turkija, Ispanija - ranka pasiekiamos. Dabar keliauti taip pigu ir paprasta, kad tai nieko nestebina. O ką pasakysime apie kelionę už Saulės sistemos ribų? Fantastika vykstanti šiandien! Saulės sistemos ribos prieigose šiuo metu skrieja du NASA valdomi „Voyager“ zondai.
(0) 2013-03-26 0
Praėjusią savaitę kosmoso tyrinėjimų entuziastus nudžiugino Amerikos geofizikų sąjungos (AGU) pranešimas, kad praėjusių metų rugpjūčio 25 dieną NASA zondas „Voyager 1“ oficialiai įskrido į tarpžvaigždinę erdvę.
(0) 2013-03-21 0
Praėjus 35 metams po paleidimo NASA zondas „Voyager I“ tapo pirmuoju žmogaus sukurtu objektu, kuris turi realią galimybę išskristi už Saulės sistemos ribų. Jis jau pasiekė tą tarpinę ribą, kuri mus skiria nuo visatos platybių, tačiau kur iš tikro šiuo metu skrieja zondas - Saulės sistemos įtakos zonoje ar tarpžvaigždinėje erdvėje - vis dar mokslininkų diskusijas keliantis klausimas.
(0) 2013-01-25 3
Prieš 27 metus, 1986 m. sausio 24 d. NASA zondas "Voyager 2" praskriejo pro Uraną ir tapo pirmu bei kol kas vieninteliu kosminiu aparatu, aplankiusiu pilkšvai melsvą dujinį milžiną - trečią didžiausią Saulės sistemos planetą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos